خبر خبر

افزايش 35 درصدي پروازها در آبان ماه 1400
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از رشد 35 درصدي پروازها در آبان ماه سال جاري خبر داد و گفت: در اين مدت تعداد 37 هزار و چهارصد و چهل و چهار سورتي پرواز در آسمان کشور انجام شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزايش 9 هزار و 791 سورتي پرواز هستيم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری با اعلام این خبر گفت: پروازهای داخلی با پانزده هزار و 617 سورتی پرواز در آبان ماه رشد 17 درصدی را رقم زده است و به طور میانگین روزانه 521 پرواز داخلی در فرودگاه های کشور انجام شده است.

وی میانگین تعداد پروازهای عبوری انجام شده بر فراز آسمان کشور را در آبان ماه 569 سورتی اعلام کرد و اظهار داشت: پروازهای عبوری 39 درصد نسبت به آبان سال 99 رشد داشته و بر این اساس رقم 17 هزار و 78 سورتی پرواز ثبت شده است.

امیرمکری با اشاره به رشد 162 درصدر پروازهای بین المللی طی مدت مذکور گفت: بیشترین افزایش در پروازهای بین المللی رخ داده و در ماه به طور میانگین 142 پرواز انجام شده است در حالی که آبان سال گذشته این رقم 54 سورتی در روز به طور میانگین بوده است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها همچنین یادآور شد؛ در آبان امسال نسبت به ماه گذشته(مهر ماه) نیز در پروازهای داخلی ٥٤٩ سورتی افزایش، پروازهای عبوری ١٦٨٤ سورتی افزایش، پروازهای نشست و برخاست بين المللی ٦٠٥ سورتی کاهش داشته و در مجموع شاهد افزایش یک هزار و 633 سورتی پرواز بوده ایم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد