خبر خبر

تشديد اقدامات پيشگيرانه گسترش کرونا در فرودگاه اهواز
مديرکل فرودگاه هاي استان خوزستان از تشديد اقدامات پيشگيرانه گسترش ويروس کرونا در فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان، سید مهدی رزاز، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر گفت: با توجه به بالارفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان و اعلام وضعیت قرمز و براساس دستورالعمل های قرارگاه عملیاتی ستاد ملی کرونا، اقدامات پیشگیرانه ای در خصوص جلوگیری از انتشار این ویروس در فرودگاه اهواز در حال انجام است.

رزاز افزود: از جمله اقدامات درحال انجام می توان به استقرار تیم بهداشت جهت انجام تست رپید (سریع) توسط دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و مرکز بهداشت شرق اهواز برای جلوگیری از ورود تعداد زیادی از مبتلایان در مبادی ورودی به فرودگاه اشاره کرد. 

وی همچنین به راه اندازی اپلیکیشن ماسک در فرودگاه اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این اپلیکیشن سوابق کرونایی افراد از طریق کد ملی در مبادی ورودی به ترمینال بررسی و اقدامات لازم انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان در خصوص وضعیت سلامت کارکنان در محل کار نیز عنوان کرد: تمام کارکنان شاغل در فرودگاه ملزم به ارایه تستPCR  هستند و در صورت ابتلا و یا مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا از حضور آنها در محل کار جلوگیری می شود و پس از گذراندن مدت طول درمان مجوز لازم جهت ادامه کار در فرودگاه را دریافت می کنند.

رزاز همچنین به اقدامات روزانه در پروازها، ترمینال و محاوط جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نیز اشاره کرد و افزود: شرکت های هواپیمایی و نیز خدمات دهنده به پروازها موظف هستند پیش از اقدام به مسافرگیری طبق پروتکل های ابلاغی به ضدعفونی هواپیما و دیگر تجهیزات اقدام کنند. همچنین ضدعفونی محاوط و ترمینال از جمله اقداماتی است که به طور معمول و هر چند ساعت یک بار بسته به حجم و ترافیک مسافر انجام می شود و این عملیات نقش بسزایی در جلوگیری و انتشار ویروس و ابتلای مسافران در فرودگاه دارد.

رزاز در آخر از مسافرین محترم خواست حتی المقدور تست فوری کرونا خود حداکثر 24 ساعت قبل در مراکز معرفی شده توسط علوم پزشکی و مرکز بهداشت به جهت جلوگیری از ازدهام جمعیت در محل نمونه گیری و احتمال عدم رسیدن به پرواز، انجام نمایند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط