خبر خبر

فعاليت هاي تاثيرگذار فرودگاه هاي خوزستان در افزايش ايمني پروازها/ از تکميل ترمينال خارجي تا فراهم شدن مقدمات احداث تاکسيوي موازي فرودگاه اهواز
مديرکل فرودگاه هاي خوزستان محور فعاليت هاي انجام شده در اين اداره کل را در يک سال اخير اجراي پروژه هاي مرتبط با ارتقاي کيفيت خدمت رساني به مسافران و افزايش ايمني پروازها عنوان کرد.

سید مهدی رزاز در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به معرفی مهمترین اقدامات انجام شده در اداره کل فرودگاه های خوزستان از دهه فجر سال گذشته تاکنون پرداخت و با اشاره به اجرای طرح های مرتبط با ارتقای کیفیت خدمت رسانی و نیز افزایش ایمنی پروازها توضیح داد: از جمله اقدامات انجام شده در فرودگاه اهواز برای افزایش رضایتمندی مسافران می توان به زیبا سازی ترمینال داخلی از جمله تعویض صندلی ها و استقرار صندلی های استراحت مسافران، خرید و استقرار فلاور باکس در ترمینال و احداث نمازخانه جدید با دکور اسلامی اشاره کرد.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان افزود: با شروع سال 99 عملیات اثر لاستیک زدایی سطح باند آغاز شد که با انجام این عملیات می توان ضریب ایمنی و اصطکاک باند را جهت نشست و برخاست هواپیماها بالا برد. در این راستا همچنین عملیات سنجش مقاومت سطح باند، تعویض منحول های حاشیه باند، اپرون و تاکسیوی ها، نقشه برداری از ایرساید و تعیین موانع، تعویض کابل روشنایی باند و حدود 86 کیلومتر کابل کشی جدید، احداث ساختمان پست برق باند و نصب و راه اندازی سیستم بصری SFLS به عنوان پنجمین فرودگاه دارای این سیستم، انجام عملیات سیویل ورک (ساختمانی) سیستم کمک ناوبری ILS انجام شده است.

وی همچنین با اشاره به ادامه عملیات ساخت ترمینال خارجی فرودگاه اهواز گفت: تکمیل و بهسازی این ترمینال پس از 10 ماه به پایان رسید و در اواخر آذر ماه توسط وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افتتاح شد.

رزاز همچنین از خرید دستگاه های سرمایشی، تهویه مطبوع و ژنراتورهای مولد برق و نیز محوطه سازی ترمینال جدید (شامل احداث پارکینگ خودرویی و ایجاد مسیر دسترسی ورودی و خروجی به ترمینال جدید) خبر داد و افزود: یکی از پروژه های در دست اجرا، ترمیم دیوار ضلع شمالی فرودگاه به طول دو کیلومتر است که پس از تعیین پیمانکار مربوط عملیات ترمیم آن آغاز می شود. از دیگر پروژه های مهم در دست انجام، پروژه جابه جایی مسیر خروجی مسافر از ترمینال است که با توجه به افتتاح ترمینال خارجی جدید، ترمینال خارجی قدیم جهت خروج مسافر در نظر گرفته شده که مسیر خروجی قبل به فضای موجود ترمینال اضافه خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان با اشاره به اجرای پروژه جابه جایی دیوار ضلع جنوبی فرودگاه اهواز گفت: با جابه جایی دیوار حفاظتی به عرض 200 و طول 3000 متر، می توان مراحل احداث تاکسیوی موازی را آغاز کرد.

وی همچنین در معرفی برنامه های آتی اداره کل فرودگاه های خوزستان برای افزایش سطح رضایت مندی مسافران از اجرای طرح فاز دو بهسازی فرودگاه اهواز، برقراری پروازهای خارجی و زیباسازی محاوط خبر داد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط