خبر خبر

وزير دفاع و پشتيباني در حاشيه رونمايي برج مراقبت سيار فرودگاهي ساخت داخل:
فراهم سازي عمليات هوايي پايدار در کشور با ساخت برج موبايل سيار/ انطباق سامانه با استانداردهاي بين المللي با تحقق صرفه جويي بالاي ارزي
وزير دفاع و پشتيباني در حاشيه مراسم رونمايي از نخستين برج مراقبت سيار فرودگاهي ساخت داخل يکي از مزيت هاي اصلي اين سامانه را فراهم سازي امکان انجام عمليات مستمر هوانوردي در مواجهه با حوادث مختلف عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، امیر سرتیپ امیر حاتمی، امروز (ششم مرداد) در حاشیه این مراسم گفت: در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع برای ما بسیار مهم است. در این راستا بر اساس اعلام نیاز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای تامین نیاز صنعت فرودگاهی برج مراقبت سیار را توسط شرکت صاایران تولید کرده ایم.

وی تاکید کرد: ایده ساخت برج موبایل سیار با اتکا به  توانمندی داخلی ظرف مدت یک سال به محصولی باارزش تبدیل شده است.

امیرحاتمی با بیان اینکه عملیاتی بودن فرودگاه ها و استفاده از فرودگاه های موقت در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که درگیر حوادث مختلفی مانند سیل، آتش سوزی، زلزله و غیره است، دارای اهمیت بالایی است، گفت: این سامانه به پایداری عملیات هوایی کمک می کند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در این سامانه از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده که منطبق با استانداردهای بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می‌کند که هم در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه‌های کشور همواره فعال باشند و عملیات انجام دهند.

وی به صرفه اقتصادی بالای برج مراقبت سیار ساخت کشور اشاره کرد و افزود: این سامانه به لحاظ علمی و فناورانه دستاورد با ارزشی است که در اختیار تعداد محدودی از کشورهاست و با قیمت کمتر از یک سوم قیمت دنیا ساخته شده است.

امیر حاتمی افزود: سامانه‌هایی که تولید می شود و در اختیار قرار می گیرد حداقل به میزان دو میلیون یورو صرفه جویی ارزی دارد که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز صرفه جویی بالایی خواهد داشت.

گفتنی است؛ در مراسم رونمایی از برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی داخلی، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل صاایران و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران حضور داشتند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد