خبر خبر

کاهشي در احکام حقوقي پرسنل اعمال نشده است
مديرکل منابع انساني، تشکيلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از عدم کاهش در احکام حقوقي کارکنان اين شرکت با وجود گسترش ويروس کرونا و کاهش شديد درآمدها و منابع مالي خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، به دنبال انتشار مطلبي در سايت جامعه متخصصين مراقبت پرواز ايران تحت عنوان « حذف فوق العاده خاص»، احمد مظفر مديرکل منابع انساني، تشکيلات و آموزش طي جوابيه يي، به توضيح و شفاف سازي گمانه زني ها در اين باره پرداخت. متن اين جوابيه به اين شرح است: به استناد بند الف ماده 50 قانون پنجم توسعه هيات وزيران اجازه دارد امتيازات فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري را تا سقف 50 درصد افزايش دهد. در همين راستا هيات وزيران افزايش 50 درصدي امتيازات مواد 65، 66 و 71 قانون مديريت خدمات کشوري را طي تصويب نامه شماره 162862/ 54057 مورخ 21/12/95 به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ و اجراي آن را منوط به تامين اعتبار بار مالي توسط سازمان برنامه و بودجه کشور نمود. در همين راستا سازمان برنامه و بودجه نيز اجراي مصوبه مذکور را پس از گذشت سه سال طي بخشنامه شماره 696488 مورخ 30/11/98 به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ نموده و اين شرکت نيز کليه احکام حقوقي کارکنان رسمي، پيماني و قرارداد کار معين را با اعمال افزايش 50 درصد در تاريخ يکم اسفند 98 صادر نموده است. سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداري و استخدامي برخلاف مفاد مصوبه هيات وزيران با صدور بخشنامه هاي شماره 761720 مورخ 27/12/98 و شماره 103302 مورخ 10/03/ 99 شرکت ها و دستگاه هايي را که پيش از اين از فوق العاده خاص موضوع بند (ح) ماده 50 قانون برنامه پنجم توسعه برخوردار بوده اند را از اجراي مصوبه افزايش 50 درصد مستثني اعلام کرده و متعاقب آن ديوان محاسبات کشور نيز طي نامه شماره 122/51600 مورخ 13/03/99 شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران را مکلف به حذف افزايش 50 درصد و اصلاح احکام حقوقي نموده است. همينطور که ملاحظه مي گردد اساسا مفاد بخشنامه هاي مذکور حذف فوق العاده خاص شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران نبوده بلکه ناظر به عدم اعمال مصوبه افزايش 50 درصد است. شرکت به استناد مفاد مصوبه هيات وزيران که پرداخت توامان بند (الف) و بند (ح) ماده 50 قانون برنامه پنجم توسعه را ملغي ننموده مکاتبات لازم را با مراجع ذيربط (سازمان برنامه و بودجه و ديوان محاسبات) انجام داده و در آخرين اقدام نامه اي را با امضاي وزير راه و شهرسازي براي معاون اول رييس جمهور ارسال کرده و پيگيري هاي موثر و مستمري در اين خصوص به عمل آمده است. در خاتمه لازم به ذکر است: با وجود گسترش ويروس کرونا و کاهش شديد عمليات هوانوردي و فرودگاهي که کاهش قابل توجه درآمدها و منابع مالي شرکت را به همراه داشته تاکنون کاهشي در احکام حقوقي پرسنل اعمال نشده است.
-------------------------------------
نظرات
احمد مظفر() :
جناب آقاي سلطاني؛
اسلام و تشکر از انعکاس موضوع ، همانطور که آگاهي داريد حسب مصوبه دولت از تاريخ 98/12/1 افزايش 50% امتيازات فصل دهم قانون مديريت خدمات کشوري در احکام پرسنل رسمي و پيماني اعمال گرديده است . برابر مصوبه مذکور ، حقوق کارکنان قرارداد کارمعين( مشخص) نبايد کمتر از 80% حقوق يککارمند پيماني همتراز باشد . در مورد کارکنان قراردادي چنانچه اين افزايش کمتر اعمال شده باشد نشان دهنده اين است که قبل از 98/12/1 حقوق فرد قراردادي موردنظر بيشتر از 80% يک فرد پيماني همتراز بوده است . بنابراين با اعمال اين بخشنامه اثرمالي بخشنامه بر حقوق اين فرد کمتر بوده است . بهر حال اين اداره کل آمادگي دارد هرگونه اعتراضات مورد نظر را رسيدگي و پاسخ دهد.
رضا سلطاني() :
با عرض سلام
جناب آقاي مظفر باتوجه به بخشنامه دولت مبني بر افزايش 50 درصد، حکم اينجانب 20 درصد افزايش داشته است.ياد آور مي باشد در زمان صدور احکام شما در همين سايت اعلام فرموديد که اشتباه در احکام پيش آمده تصحيح ميگردد؛ لذا هيچ تصحيحي در احکام صورت نپذيرفت.
علي اکبر عباس نژاد() :
سلام و عرض ادب.
سپاس از تلاش و پيگيري جنابعالي.
تشکر و درود بي پايان خدمت شما.
پرسنل اي تي قرارداد پيمانکاري فرودگاههاي کشور() :
با سلام و صلوات بر محمد و اهل بيت طاهرينش جناب آقاي مظفر ما شما را انساني مومن و پيگير مطالبات پرسنل مي شناسيم.ما پرسنل اي تي فرودگاههاي کشور در اين چند سال اخير با رشد چند برابري کارها به سمت دولت الکترونيک اما استرس و نبود امنيت شغلي ما پرسنا اي تي را کلافه کرده است.خواهشمنديم با تدبير و مديريت حضرتعالي شرايط براي تبديل وضعيت ما را فراهم آوريد.در پايان براي حضرتعالي سلامتي و کاميابي را از خداوند متعال مسألت داريم.با سپاس
حسين() :
واقعا از جناب مظفر بابت پيگيري هاشون تشکر مي کنم. ممنون

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد