خبر خبر

افزايش توامان ظرفيت و ايمني فرودگاه اردبيل با اجراي طرح بهسازي باند اصلي/ افتتاح پروژه در هفته دفاع مقدس
وزير راه و شهرسازي در بازديد از پروژه بهسازي باند اصلي فرودگاه اردبيل تاکيد کرد که با بهره برداري از اين طرح شاهد افزايش ظرفيت و نيز افزايش ايمني فرودگاه خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به نقل باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامي، امروز (24خرداد) در جريان بازديد از پروژه بهسازي باند اصلي فرودگاه اردبيل عنوان کرد: هدف از سفر به اردبيل، بازديد از آخرين وضعيت پروژه هاي زيرساختي و عمراني استان اردبيل است.

وزير راه وشهرسازي با بيان اينکه پروژه بهسازي باند اصلي فرودگاه مهمترين طرح فعال حوزه وزارت راه وشهرسازي  در استان اردبيل، است، گفت:  سال گذشته در مراسمي با حضور رييس جمهور ترمينال جديد فرودگاه را افتتاح کرديم و با بهره برداري از پروژه بهسازي باند اصلي با استقرار تجهيزات ناوبري جديد در آينده نزديک شاهد افزايش توامان ظرفيت و ايمني فرودگاه خواهيم بود.

اسلامي زمان بهره برداري از طرح بهسازي باند اصلي فرودگاه اردبيل را هفته دفاع مقدس اعلام کرد.

همچنين در اين بازديد، سياوش اميرمکري، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در سخناني بر اهميت اين طرح تاکيد کرد و گفت: عمليات اجرايي اين طرح پس از سه سال با شرايط مطلوب و موثر در ارتقاي ايمني پروازها پايان شهريور ماه به پايان مي رسد.

پيش از اين بازديد سياوش اميرمُکري رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها در نشست با پيمانکاران اين پروژه گفت: شرکت فرودگاه‌ها از تمام توان و ظرفيت‌هاي قانوني خود در جهت تسريع در روند اجراي پروژه باند فرودگاه اردبيل استفاده کرده و خواهد نمود.
وي گفت: با وجود ۵۳ فرودگاه تحت مالکيت شرکت فرودگاه‌ها و وجود پروژه‌هاي متنوع، بايد به تعهدات خود در قبال تکميل پروژه‌ها از جمله باند فرودگاه اردبيل بيش از پيش عمل کنيم.

اميرمکري در پايان خواستار تلاش دست اندرکاران جهت بهره برداري از اين پروژه شد.

گفتني است؛ در اين بازديد استاندار اردبيل، نمايندگان مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي، صفايي معاون عمليات فرودگاهي و زحمتشکان مديرکل عمران و توسعه فرودگاه ها حضور داشتند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط