خبر خبر

يکم تيرماه پايان محدوديت پذيرش پروازها در فرودگاه اهواز/ فعاليت 7 اکيپ همزمان در سطوح پروازي
مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان از حذف محدوديت در ساعت پذيرش پروازها از يکم تيرماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان؛ سید مهدی رزاز مدیر کل فرودگاه شهید سپهبد قاسم سلیمانی اهواز گفت: پس از پایان مدت زمان 45 روزه فرودگاه اهواز جهت انجام پروژهای در دست اقدام و تمدید آن تا 1تیر، تمام محدویت ها در ساعت پذیرش پروازها تا پایان ماه جاری لغو می شود.

وی افزود: در شرایط سخت کنونی از جمله گرمای شدید حدود 50 درجه و نیز اجرای پروتکل های بهداشتی در خصوص ویروس کرونا، 7 اکیپ به طور همزمان در سطوح پروازی این فرودگاه در جبهه های مختلف مشغول به فعالیت هستند.

رزاز ادامه داد: در حال حاضر یکی از مهم ترین پروژه هایی که در حال انجام است پروژه تعویض کابل سیستم روشنایی باند می  باشد که با توجه به فرسودگي و معيوب بودن کابل این سيستم، عملیات تعویض این کابل به طول 57000 متر از 25 فروردین آغاز شد و با پیشرفتی حدود به 95 درصد، در پایان ماه جاری به اتمام خواهد رسید.

وی همچنین به پروژه نصب سامانه جدید کمک ناوبری باند 30 نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به قدمت دستگاه فعلی کمک ناوبری (ILS) و نبود قطعات یدکی، با مشارکت استانداری خوزستان و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دستگاه جدید خریداری و بر روی باند 30 جایگزین دستگاه فعلی می شود که  در حال حاضر پروژه نصب این سامانه نیز در مرحله انجام عملیات Civil Work قرار دارد و عملیات بتن ریزی محل نصب آنتن های این سامانه نیز انجام شده و به زودی وارد فاز جدید نصب دیگر تجهیزات خواهد شد.

مدیر کل فرودگاه شهید سپهبد سلیمانی اهواز به عملیات لاستیک زدایی سطوح پروازی اشاره کرد و افزود: عمليات لاستيک ‌زدايي با سيستم مکانيزه واترجت از جدیدترین و بروزترین فناوری موجود در کشور است که در این عملیات 20هزار  متر از باند و سطوح پروازی فرودگاه اهواز لاستیک زدایی و رنگ زدایی می شود.

وی ادامه داد: به منظور بالابردن ضریب ایمنی و جلوگیری از آسیب احتمالی به پروازها در زمان نشست و برخاست هواپیما،عملیات درزگیری سطح باند فرودگاه اهواز آغاز شده که در صورت عدم ترمیم آسفالت، باعث بروز صدمات جبران ناپذیری به پروازها خواهد شد.

رزاز افزود: در این عملیات 40هزار متر از طول باند و مناطق پروازی درزگیری خواهد شد و پس از انجام این عملیات، رنگ آمیزی سطوح پروازی آغاز می شود.

همچنین وی اظهار داشت؛ اکیپ های دیگری از جمله نصب چراغ های روشنایی باند، حفاری عرضی باند و احداث ساختمان روشنایی باند به صورت شبانه روزی در حال انجام فعالیت هستند که در تلاشیم تا بتوانیم به یاری خداوند در موعد مقرر پروژه های جاری فرودگاه را به اتمام برسانیم.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط