خبر خبر

براي مقابله با گسترش کرونا ويروس صورت مي گيرد
حذف آبخوري ها، آبسردکن ها و اتاق استعمال دخانيات از ترمينال هاي فرودگاهي
مديرکل تجهيزات و سامانه هاي فرودگاه شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از ابلاغ دستورالعمل کنترل محيطي براي مقابله با کرونا ويروس در ترمينال هاي فرودگاهي خبر داد و گفت: بر اساس مصوبات اين دستورالعمل، آبخوري ها، آبسردکن ها و اتاق ويژه سيگاري ها از ترمينال هاي فرودگاهي حذف مي شود.

به گزارش روابط عمومي شرکت فردگاه ها و ناوبري هوايي ايران؛ عباس وفايي در اين باره اظهار داشت: با توجه به تاکيد رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت براي جلوگيري از گسترش اين ويروس در محيط هاي فرودگاهي، دستورالعمل کنترل محيطي براي مقابله با کرونا ويروس در ترمينال هاي فرودگاهي تهيه و به تمامي مديران کل و مديران فرودگاهي ابلاغ شده است.

وي با اشاره به بخش هاي مختلف اين دستورالعمل، درباره اقدامات ويژه در ترمينال هاي فرودگاهي گفت: بر اساس توصيه هاي بهداشتي و پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران، آبخوري ها، آبسردکن ها و اتاق ويژه سيگاري ها باعث تسريع در شيوع ويروس کرونا مي شوند. بنابراين، حذف آنها به منظور جلوگيري از گسترش ويروس کرونا و حفظ سلامتي مسافران هوايي و کارکنان فرودگاهي انجام مي شود.

وي ادامه داد: همچنين علائم هشدار دهنده به منظور عدم استفاده از آب به عنوان آب شرب در روشوئي هاي سرويس هاي بهداشتي و محوطه هاي فرودگاهي لحاظ مي شود. در اين باره به فرودگاه ها ابلاغ شده است تا نسبت به تامين و ارائه آب شرب به صورت بطري استاندارد با قيمت مصوب مندرج روي آن اقدام در قبال دريافت وجه در اختيار مراجعان قرار دهند.

به گفته وفائي، ضروري است تا زمان اعلام مجدد اين اداره کل و پس از اخذ استعلام هاي لازم، از نصب مجدد آبخوري ها و آبسردکن ها بايد خودداري شود.

گفتني است، دستورالعمل کنترل محيطي براي مقابله با کرونا ويروس در ترمينال هاي فرودگاهي داراي بخش هاي مختلفي نظير اقدامات کنترلي بهداشت محيط، بهداشت فردي، نحوه شستشوي دست ها، بهداشت مواد غذايي، بهداشت ابزار و تجهيزات، بهداشت ساختمان، اقدامات لازم براي مواجهه با افراد مشکوک به بيماري، نکات مهم براي پيشگيري از کرونا ويروس، گندزداهاي سطوح، احتياط هاي لازم براي استفاده از سفيدکننده ها، پوشيدن و درآوردن تجهيزات حفاظت فردي و مراحل برداشتن تجهيزات حفاظت فردي است. متن اين دستورالعمل در فايل پيوست آمده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط