خبر خبر

پيام مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان به مناسبت اعياد شعبانيه و روز پاسدار و روز جانباز
سيد مهدي رزاز مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان در پيامي اعياد شعبانيه ، روز پاسدار و روز جانباز را تبريک گفت.

در این پیام آمده است :

شعبان المعظم ماه خدا و ماه اعیاد بزرگ و ایام ولادت ائمه معصومین علیه السلام است و ایام خجسته این ماه با سالروز ولادت با سعادت حضرت امام حسین(ع) بزرگ پاسدار دین مبین اسلام در سومین روز از ماه شعبان آغاز می‌شود.

این روز به درستی به عنوان روز پاسدار نام گرفته است، چون حضرت امام حسین(ع) الگوی جاودانه آزادگی برای تمامی بشریت می باشد که تمام وجود خود را در راه پاسداری و دفاع از حق و دین اسلام فدا نمود.

پاسداران سبز پوش ایران اسلامی نیز با تبعیت از سیره نورانی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) فداکاری های بسیاری در راه دفاع از اسلام و ایران داشته اند و در هر نقطه از کشورمان منشاء خدمات ارزنده برای مردم بوده اند.

امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی مرهون رشادت و ایستادگی پاسدارانی است که در این راه جان خود را تقدیم نمودند تا اسلام و ایران سرافراز و سربلند باشند.

در ادامه اعیاد خجسته این ماه، چهارمین روز از ماه شعبان با سالروز میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز مصادف است.

حضرت ابوالفضل(ع) فرزند دلیر و شجاع امیرالمومنین حضرت امام علی(ع) و علمدار دشت کربلاست که دلاورمردی های ایشان در راه دفاع از حق برای همیشه در حافظه تاریخ ماندگار است.

جانبازان سرافراز ایران اسلامی نیز در دوران دفاع مقدس حضرت عباس(ع) را الگوی خود قرار دادند و جانانه از میهن اسلامی دفاع نموده و دشمن را شکست دادند.

 استقامت و پایداری جانبازان بزرگوار، درسی مهم برای همه ما محسوب می‌شود تا در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

سالروز ولادت با سعادت حضرت امام سجاد(ع) در پنجمین روز از ماه شعبان نیز از اعیاد این ماه خجسته است.

بهره گرفتن از سیره اخلاقی و رفتاری این امام همام و استفاده از رهنمودهای ایشان که در کتب صحیفه سجادیه و رساله حقوق انعکاس یافته است، می‌تواند سعادت و رستگاری را برای ما به همراه داشته باشد.

اینجانب فرارسیدن این اعیاد خجسته را به ملت شریف ایران، همکاران ،پاسداران ، جانبازان بزرگوار و خانواده‌های معظم آنان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و امیدوارم همگان از معنویات ماه شعبان المعظم بهره مند شویم.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط