خبر خبر

بهسازي فرودگاه فعلي و آغاز ساخت هاب فرودگاهي جنوب کشور دو اولويت اصلي است/ کمبود فضا مشکل اصلي فرودگاه اهواز است
مديرکل جديد فرودگاه هاي خوزستان دو اولويت اصلي برنامه هاي خود را سرپانگه داشتن، بهسازي و افزايش ايمني و شاخص هاي استاندارد فرودگاه فعلي اهواز و نيز آغاز ساخت فرودگاه جديد به عنوان هاب فرودگاهي منطقه جنوب کشور عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سید مهدی رزاز که اخیرا به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه های خوزستان منصوب شده است، در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عنوان کرد: برنامه های آتی فرودگاه های خوزستان اولویت بندی شده که در فاز اول تکمیل ترمینال خارجی و حج فرودگاه اهواز قرار دارد تا این ترمینال برای عملیات حج تمتع سال 99 آماده شود. فاز دوم نیز که آغاز شده بهسازی ترمینال داخلی و ساختمان برج مراقبت و پروژه روشنایی باند فرودگاه اهواز است.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان از انجام مقدمات نصب ILS فرودگاه شهید سردار سلیمانی اهواز خبر داد و افزود: اوایل تابستان 99 شاهد نصب ILS جدید این فرودگاه  خواهیم بود.

رزاز با تاکید بر ضرورت تکمیل هرچه سریع تر ترمینال خارجی فرودگاه اهواز گفت: وزیر راه و شهرسازی تاکید ویژه ای بر تکمیل این پروژه دارد، یکی دیگر از مشکلات موجود کمبود فضای محاوط و نیز تمرکز پروازهای خارجی و داخلی در یک ترمینال است که امیدواریم با بهره برداری هرچه سریع تر از ترمینال خارجی شاهد برطرف شدن بسیاری از مشکلات فعلی شویم.

وی همچنین از برطرف شدن مشکل کمبود سیستم های سرمایش ترمینال فرودگاه اهواز تا پایان امسال خبر داد و افزود: در این راستا دو چیلر جدید به فرودگاه اهواز اختصاص یافته و اعتبار لازم را برای بهسازی سیستم های سرمایشی موجود دریافت کرده ایم.

رزاز دو اولویت اصلی برنامه های خود را بهسازی فرودگاه موجود و ارتقای ایمنی و شاخص های استاندارد آن و نیز آغاز ساخت فرودگاه جدید با مساحت 2450 هکتار به عنوان هاب فرودگاهی منطقه اعلام کرد.

مدیرکل فرودگاه های خوزستان مشکل اصلی فرودگاه اهواز را  کمبود محسوس پارکینگ هواپیما و نیز کوچک بودن فضای دراختیار این فرودگاه عنوان کرد و گفت: فرودگاه اهواز چهارمین فرودگاه کشور از نظر تعداد پرواز و مسافر است که ماهانه 13 پرواز خارجی و 758 پرواز خارجی، 90 هزار مسافر ورودی و 92 هزار مسافر خروجی را به خود اختصاص می دهد. در عین حال تنها 275 هکتار مساحت دارد و کوچکترین فرودگاه کشور محسوب می شود. 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط