خبر خبر

تمهيدات مقابله با ويروس کرونا در فرودگاه اهواز/ شستشوي دست ها و آداب تنفس بهترين راه پيشگيري
جلسه مقابله با ويروس کرونا و راهکارهاي جلوگيري از انتشار بيشتر در فرودگاه اهواز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان؛ این جلسه که با حضور مدیرکل، معاونین، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و نمایندگان سپاه و پلیس فرودگاه های استان خوزستان برگزار شد راه های مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت .

سید مهدی رزاز مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان در خصوص تمهیدات انجام شده از زمان شیوع این ویروس گفت: دستکش و ماسک به مقدار لازم تهیه و در اختیار کارکنان قرار داده شده و درصدد هستیم در کنار عملیات ضدعفونی و گندزدایی ترمینال ها، آسانسورها، دستگاه های ATM و دیگر نقاطی که احتمال تماس کارکنان و مسافرین وجود دارد، یگان های انتطامی مستقر در فرودگاه و آسایشگاه سربازان نیز ضدعفونی شود.

وی افزود: پروازهای خارجی از فرودگاه اهواز نیز تا اطلاع ثانوی و رفع خطر ویروس کرونا انجام نخواهد شد.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این جلسه ضمن اعلام اینکه متاسفانه در جامعه موجی از کرونا هراسی به راه افتاده گفت: شستشوی دست ها و آداب تنفسی بهترین راه مقابله با این ویروس است.

وی ادامه داد: باید سعی کنیم به سمت پیشگیری و کنترل بیماری برویم که این امر با آموزش عمومی در جامعه محقق خواهد شد، همچنین با رعایت نکات بهداشتی درصد ابتلا به ویروس تا زمان پیدایش درمان ثابت کاهش می یابد.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز تصریح کرد؛ با توجه به وظیفه ذاتی خود، آمادگی کامل در جهت آموزش کارکنان و راه های مقابله با ویروس را داشته و در همین راستا نیز در حال تهیه و توزیع مطالب آموزشی از جمله پوسترهای اطلاع رسانی در بین ادارات و سازمانهای استان هستیم.

گفتنی است؛ ویروس جدید کرونا برای اولین بار 12 دسامبر در شهر ووهان چین شناسایی شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط