خبر خبر

استفاده شرکت فرودگاه ها از تمام ظرفيت هاي موجود براي جلوگيري از گسترش کرونا
صبح امروز (هفتم اسفند) نشست جلوگيري از گسترش ويروس کرونا در فرودگاه هاي کشور با حضور رئيس و اعضاي هيات مديره شرکت فرودگاه ها و دکتر نوروزي عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در قالب ويدئو کنفرانس با 34 فرودگاه کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در ابتدای این نشست، سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در سخنانی هدف از برگزاری این جلسه را معرفی اقدامات لازم از سوی متولیان امور فرودگاه ها برای حفظ سلامت مسافران و کارکنان فرودگاه ها عنوان کرد و گفت: باید تدابیری برای مصونیت دو بخش مهم غیر از ترمینال ها و فرودگاه ها یعنی مرکز کنترل فضای کشور و بخش های ستادی اندیشیده شود.

در ادامه، مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از اقدامات ويژه شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در دوران پيشگيري و زمان ورود ويروس کرونا به کشور براي استفاده کامل از تمام ظرفيت هاي موجود در مقابله با گسترش اين ويروس خبر داد.

فرشید گلیج، مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه پیشگیری از ورود و شیوع ویروش کرونا از اواخر دی و اوایل بهمن به سازمان مدیریت بحران ارجاع داده شد، گفت: از همان زمان بر نقش اساسی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و پروسه قانونی عملکرد ما مشخص و پیش از ورود ویروس به کشور چک مسافران ورودی را در فرودگاه های بین المللی و مرز هوایی شروع شد.

گلیج ادامه داد: اولین اقدام شرکت در این راستا صدور بخشنامه ای به مدیران فرودگاه ها برای همکاری با وزارت بهداشت در امر پیشگیری بود و آموزش هایی نیز ارایه شد. همچنین تامین اعتبار برای تجهیزاتی چون دستکش و ماسک انجام شد.

گلیج عنوان کرد: مرکز کنترل فضای کشور که کارکنان بخش رادار و کنترلرها در آن شیفتی فعالیت می کنند، مرکز حیاتی شرکت است که باید برای این بخش تدابیر ویژه یی اندیشیده شود.

وی همچنین به تشکیل جلسه های کمیته اضطراری در ارگان های مختلف با حضور شرکت فرو دگاه ها و ناوبری هوایی ایران اشاره کرد و گفت: در ایام پیشگیری از ورود ویروس به کشور نسبت به اخبار و اطلاعات دریافتی بی اعتنا نبودیم.

گلیج افزود: اخیرا دستورالعمل بین المللی توصیه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را که توسط ACI فراهم شده ابلاغ کرده ایم و از تمام ظرفیت ها برای مقابله با این مشکل استفاده می کنیم.

در این نشست دکتر نوروزی متخصص ویروس شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به ارائه توضیحاتی در خصوص ویروس کرونا و تمهیدات لازم برای جلوگیری از گسترش آن پرداخت.

وی تقویت سیستم ایمنی و دفاعی بدن، استراحت و تغذیه مناسب، استفاده از اطلاعات مراکز علمی معتبر، حضور در نشست های خانوادگی برای رهایی از استرس، مراقبت از افراد مسن و دارای بیماری زمینه یی، رعایت فاصله با یکدیگر و رعایت بهداشت فردی به ویژه بهداشت دست را از جمله موارد مهم برای جلوگیری از پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا عنوان کرد. 

در ادامه نیز مدیران فرودگاه ها از طریق ویدئو کنفرانس به ارائه سوالات و تبادل نظر پرداختند.

گفتنی است؛ بخشی از این نشست به طور زنده از شبکه خبر پخش شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد