خبر خبر

اميرمکري تاکيد کرد
آمادگي شرکت فرودگاه ها براي رفع نيازهاي فرودگاه بجنورد/رشد 100 درصدي پرواز و اعزام و پذيرش مسافر در فرودگاه بجنورد
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم و معارفه مديران سابق و جديد فرودگاه بجنورد آمادگي شرکت را براي تامين کامل نيازهاي موجود در اين فرودگاه با استفاده از منابع داخلي شرکت اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، سياوش اميرمکري، امروز (يکم اسفند) در مراسم تکريم سيد مهدي رزاز، مدير سابق فرودگاه بجنورد و معرفي محمد ابراهيم قدمگاهي به عنوان مدير جديد اين فرودگاه در سخناني عنوان کرد:  يکي از زيرساخت هاي مهم براي توسعه پايدار هر منطقه در بخش حمل و نقل، زيرساخت فرودگاهي است و خوشبختانه خراسان شمالي داراي فرودگاه بجنورد با قدمتي۲۳ ساله است.
مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينکه پس از تاسيس استان خراسان شمالي انجام پروژه هاي توسعه اي در فرودگاه بجنورد در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران قرار گرفت، افزود: فرودگاه بجنورد که يکي از 53 فرودگاه فعال تحت مالکيت شرکت است، اکنون داراي تجهيزات و زيرساخت هاي ترمينالي و عوامل پروازي و نيز تجهيزات ناوبري و ارتباطي به روز است.
وي با اشاره به اينکه شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران داراي دو ماموريت اصلي يکي مديريت و راهبري فرودگاه ها و ارايه خدمات به مسافران و ديگري ارايه سرويس هاي ناوبري هوايي به پروازهاي داخلي و عبوري است، گفت: طي ساليان سال، فضاي کشور ما به عنوان فضايي ايمن و امن مورد استفاده شرکت هاي هواپيمايي خارجي بوده و در بحران هاي مناطق مختلف دنيا از سال 94 به اين طرف چه بحران هاي اوکراين و روسيه، مسايل عراق و درگيري هاي هند و پاکستان هميشه استفاده از فضاي ما مورد درخواست شرکت هاي هواپيمايي دنيا بوده و در مقاطعي تعداد پروازهاي روزانه از 1500 فروند نيز عبور کرده است. در واقع وقتي مسير ساير کشورها امن نبوده و بسته بوده اند، شرکت هاي هواپيمايي با اطلاع از ايمني بالاي فضاي ايران، درخواست عبور از فضاي ما را داشته اند و ما نيز همواره داراي ظرفيت براي ارايه سرويس هاي ايمن بوده ايم.
اميرمکري تاکيد کرد: استکبار جهاني پس از پيروزي انقلاب اسلامي با ايجاد محدوديت ها همواره تلاش داشته که ايران را با چالش مواجه کند که در اين راستا صنعت هوانوردي نيز از همان ابتدا مورد تهديد بوده و با بهانه هايي تلاش داشتند که مانع انجام وظايف اين صنعت مهم شوند.
وي افزود: طي سال هاي گذشته محدوديت در تامين ناوگان هوايي باعث شده که نتوانيم متناسب با نياز کشور ناوگان داشته باشيم، البته در فرصت محدود برجام تعدادي هواپيما وارد کشور شد ولي دوباره محدوديت ها مانعي براي تکميل ناوگان شده است. 
ظرفيت هاي خوبي در فرودگاه ها ايجاد شده که لازم است ناوگان نيز توسعه يابد تا تمام مردم بتوانند از ظرفيت هاي موجود نهايت بهره را ببرند.
مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينکه فرودگاه بجنورد داراي ظرفيت پذيرش سالانه 400 هزار مسافر است، گفت: در عمل به دلايلي از جمله کمبود ناوگان و رعايت مسايل ايمني و فني نمي توانيم از اين ظرفيت به طور کامل استفاده کنيم. در عين حال با تلاش هاي انجام شده طي يک سال گذشته به رشد محسوس پرواز در اين فرودگاه دست يافته ايم و از ابتداي امسال تا پايان دي ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته تعداد پرواز و جابه جايي مسافر 100 درصد رشد کرده و به 24 هزار مسافر و 412 سورتي پرواز رسيده است.
وي با اشاره به اينکه شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران شرکتي دولتي ولي در آمد هزينه اي است که خودگردان و بدون بودجه دولتي اداره مي شود، افزود: در شرکت ناچاريم در طرح هاي توسعه اي نگاهي اقتصادي داشته باشيم و براي کمک به توسعه همه جانبه در فرودگاه هايي که داراي ظرفيت توسعه هستند طبق برنامه عمل مي کنيم.
اميرمکري گفت: ديروز در جلسه اي با استاندار خراسان شمالي، آمادگي شرکت را براي تامين نيازهاي فرودگاه بجنورد از منابع شرکت اعلام کرده ايم و قرار است در اين راستا طی روزهاي آينده جمع بندي لازم انجام شود و مردم استان خراسان شمالي و اهالي بجنورد بدانند که تمام تلاش خود را براي عمليات پروازي بيشتر در فرودگاه به کار مي بريم.
وي همچنين از سيد مهدي رزاز، مدير سابق فرودگاه بجنورد به عنوان شخصيتي توانمند و ايثارگر ياد کرد که طي چهار سال گذشته تلاش هاي زيادي را بعمل اورده و قرار است از اين پس به عنوان مديرکل فرودگاه هاي استان خوزستان فعاليت کند.
اميرمکري دليل انتخاب قدمگاهي را به عنوان جانشين رزاز شخصيت وي به عنوان مديري خوشنام، آرام و پرتلاش عنوان کرد که داراي سابقه خدمت مطلوب در خراسان رضوي و ستاد بوده و با داشتن مدرک تحصيلي رشته مهندسي ناوبري مي تواند در برطرف کردن مشکلات فعلي عملياتي در فرودگاه بجنورد موثر باشد.
وي از قدمگاهي خواست که با استفاده از توان و همکاري کارکنان فرودگاه بجنورد و تمام سازمان ها و ارگان هاي فعال در فرودگاه در خدمت رساني هرچه بهتر به مسافران تلاش کند.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد