خبر خبر

بازديد اميرمکري از اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي/ راه اندازي کارگاه آموزشي در آينده نزديک
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از بخش هاي مختلف اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي ضمن ابراز خرسندي از فعاليت هاي انجام شده در اين اداره کل موافقت خود را با راه اندازي کارگاه آموزشي اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، سياوش اميرمکري در اين بازديد که امروز (29 بهمن) با همراهي محمد اميراني، معاون عمليات هوانوردي و احمد ايزدبين، مديرکل دفتر مديرعامل، روابط عمومي و پاسخگويي به شکايات انجام شد، از پيشنهاد مديرکل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي مبني بر استفاده از فضاي موجود در اين اداره کل پس از تجهيز و بهسازي آن براي راه اندازي کارگاه آموزشي  تخصصي مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي در آينده نزديک استقبال کرد.

اميرمکري همچنين از بخش هاي مختلف شامل مرکز عمليات مخابرات هوانوردي، مرکز داده، مرکز عمليات امنيت شبکه، اداره آموزش و واحدهاي دولت الکترونيک، بايگاني و آمار بازديد کرد.

بخش مرکز عمليات مخابرات هوانوردي، مرکز مبادله اطلاعات هوانوردي ميان تمام فرودگاه ها، برج ها، واحدهاي تقرب پرواز، مرکز کنترل و کشورهاي ديگر است که در اين بخش مرکز تجميع بولتن هاي هواشناسي نيز راه اندازي شده است.

مرکز داده (ديتاسنتر) نيز داراي سرورها و تجهيزات AFTN کشور است و قرار است تا پايان امسال به عنوان ديتا سنتر دوم شرکت فرودگاه ها مورد استفاده قرار گيرد.

مرکز عمليات SOC (امنيت شبکه) نيز به پايش و مانيتورينگ شبکه براي ممانعت از حمله هاي سايبري مي پردازد. اکنون فرودگاه هاي مهرآباد، مشهد، کرمان، اصفهان و تبريز به اين سامانه متصل هستند و به زودي تمام فرودگاه هاي کشور به آن متصل خواهند شد.

پايان بخش اين بازديد، نشست دوستانه مديرعامل با کارکنان اين اداره کل بود که اميرمکري حمايت خود را از حضور کارشناسان اداره کل در اجلاس هاي بين المللي و نيز ارايه و پياده سازي طرح ها و ايده هاي قابل اجرا و مفيد کارشناسان اين حوزه اعلام کرد.

اميرمکري همچنين از آمادگي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران براي برون سپاري بخشي از فعاليت هاي حوزه هاي مختلف از جمله مخابرات و فناوري اطلاعات به بخش خصوصي خبر داد.

همچنين مجيد يارندي، مديرکل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي به معرفي پروژه هاي اين اداره کل از جمله بودجه ريزي خدمات بر اساس عملکرد، تهيه نرم افزار جامع مجوز پرواز و نرم افزار جديد FIDSپرداخت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط