خبر خبر

تجهيز فرودگاه هاي کشور به 66 خودروي آتش نشاني جديد تا اواسط سال آينده/ مشکلي در تامين خودروهاي آتش نشاني فرودگاههاي تا CAT 7 نداريم
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تحويل خودروهاي آتش نشاني ايراني توسط شرکت ايران خودرو ديزل به شرکت فرودگاه ها از برنامه ريزي براي تجهيز فرودگاه ها به 66 دستگاه خودروي آتش نشاني جديد تا اواسط سال آتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری، در این مراسم که امروز (19 بهمن) با حضور وزیر راه و شهرسازی در شرکت ایران خودرو دیزل برگزار شد، عنوان کرد: مفتخریم که امروز شاهد افتتاح یکی از پروژه های مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت صمت هستیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی با اینکه امکان خرید تجهیزات آتش نشانی پیشرفته وجود داشت به دلیل توانمندی داخلی در خصوص تولید این خودروها، صنعت کشور وارد عرصه تولید خودروهای آتش نشانی شد و امروز با اطمینان می توانیم بگوییم که در تامین نیاز خودروهای آتش نشانی در فرودگاههای تا CAT7 مشکلی نداریم.

وی گفت: خودروهای آتش نشانی فرودگاهی تفاوت زیادی با خودروهای آتش نشانی شهری دارند و بر اساس داکیومنت ها و اسناد ایکائو باید در زمان کمتر از 40 ثانیه به سرعت 80 کیلومتر در ساعت برسند و حین حرکت و مانور اطفای حریق کنند. اطفای حریق و عملیات خودروهای آتش نشانی فرودگاهی باید با ترکیب مواد اطفائیه پودر و فوم باشد.فناوری خاصی باشد که خوشبختانه محقق شده و ما از شرکت های فعال در تولید خودروهای آتش نشانی از جمله ایران خودرو دیزل انتظار داریم که سطح فناوری این خودروها را ارتقا دهند و مشکل موجود در کشنده ها و شاسی ها را که باید All whells drive باشند برطرف کنند.

امیرمکری همچنین از برنامه ریزی برای ورود 66 دستگاه خودروی جدید به ناوگان آتش نشانی فرودگاهی کشور تا اواسط سال 99 خبر داد و افزود: از این خودروها در فرودگاه های تا CAT7 استفاده خواهد شد. همچنین امیدواریم با فراهم شدن تکنولوژی خودروهای فوماتیک با ظرفیت ها و استاندارد بالاتر بتوانیم تمام نیازهای خود را از تولید کنندگان داخلی تامین کنیم.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط