خبر خبر

اقدامات شرکت فرودگاه ها براي پيشگيري از ورود ويروس کرونا به کشور
مديرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از ارتقاي وضعيت هوشياري و آمادگي فرودگاه هاي بين المللي و مرز هوايي براي پيشگيري از ورود ويروس کرونا به کشور با تدابير اتخاذ شده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ فرشید گلیج در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اعلام این خبر عنوان کرد: تدابیر اتخاذ شده و تمهیدات از قبل پیش بینی شده وضعیت هوشیاری و آمادگی را ارتقا داده است. در این راستا به دنبال صدور بخشنامه ها و دستورهای صادر شده از سوی ستاد و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، تعامل و همکاری مدیران کل و مدیران فرودگاه های بین المللی و مرز هوایی با عوامل وزارت بهداشت و درمان مستقر در فرودگاه ها افزایش یافته است.

مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ادامه داد: به دنبال گزارشگیری از فرودگاه های هدف، موضوع آموزش، تسهیل در فرایند انجام چک، جداسازی پروازها، اختصاص فضاها و امکانات مرتبط و شرکت فعال در جلسه های سازمان پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و مراکز وزارت بهداشت و درمان مورد تاکید قرار گرفته است. در این راستا ضمن صدور بخشنامه و تاکید بر اجرای دستورالعمل های صادرشده، جلسه های کمیته اضطراری شرکت فرودگاه ها تشکیل و گزارش اقدامات نیز در جلسه های جداگانه با حضور تمام عوامل دخیل در پیشگیری از این ویروس در سطح کشور ارایه شده است.

گلیج با اشاره به اینکه فرودگاه ها به عنوان یکی از مبادی ورودی مسافران به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کشور چین مورد رصد سازمان های نظارتی برای جلوگیری از ورود افراد  مشکوک و یا مبتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: کارکنان و مدیران فرودگاه های بین المللی و مرز هوایی به طور جدی و شبانه روزی با عوامل وزارت بهداشت همکاری دارند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط