خبر خبر

اجراي عمليات زمستاني فرودگاه ها بر اساس دستورالعمل واحد/تامين تجهيزات حوزه آتش نشاني و هدايت زميني هواپيما در سال هاي اخير بي سابقه بوده است
دبير ستاد عمليات زمستاني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينکه دستورالعمل عمليات زمستاني فرودگاه تبريز به تاييد سازمان هواپيمايي کشوري درآمده است، از تدوين و آماده سازي دستورالعمل عمليات زمستاني ساير فرودگاه هاي کشور بر اساس اين دستورالعمل واحد تاييد شده خبر داد.

حمید حاجی بیگی در حاشیه بازدید از پنجمین نمایشگاه بين المللي فرودگاه، هواپيما، پرواز، صنايع و تجهيزات وابسته در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: این دستورالعمل شامل رویه ها و فرایندهای کارهای حوزه عملیات زمستانی در حوزه های مختلف از جمله آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما، کنترل ترافیک هوایی، ارتباطات و ناوبری هوایی، فنی و مهندسی و غیره است.

وی افزود: این دستورالعمل پس از تجربه برف سنگین سال 96 نوشته شده و مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری است.

مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما با بیان اینکه عملیات زمستانی از مهر تا ابتدای فروردین انجام می شود، گفت: در صورت بارش برف در سطح سال 96، مشکلی از لحاظ تجهیزاتی و امکانات عملیات زمستانی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه خریدهای سال های اخیر حوزه آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما بی سابقه بوده است، به خریداری 10 دستگاه snow brower(برف روب) برای نخستین بار اشاره کرد و افزود: 66 دستگاه خودروی کفساز آتش نشانی خریداری شده که مجهز به تجهیزاتی از جمله مانیتور، پمپ، مانیتور سپر و غیره هستند و قرار است در اختیار تمام فرودگاه های کشور قرار گیرند. قرار است ماشین های جدید جایگزین خودروهای فرسوده شوند و از آنها در بخش برف روبی استفاده شود.

حاجی بیگی از راه اندازی اتاق دمو اتک در فرودگاه مشهد خبر داد و گفت: نمونه خارجی این شبیه ساز 30 میلیارد ریال بود که توانستیم با توان داخلی با قیمت دو میلیارد و 500 میلیون ریال آماده سازی کنیم. قرار است این شبیه ساز در سه فرودگاه دیگر نیز راه اندازی شود.

وی همچنین از انجام مناقصه دستگاه جابه جایی هواپیما تا پایان امسال خبر داد و افزود: از سوی دیگر مجوز راه اندازی سمیلاتور هواپیما را دریافت کرده ایم و به زودی مناقصه ان انجام می شود.

مدیرکل آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما همچنین از جذب 50 نیروی انسانی در این حوزه با برگزاری آزمون استخدامی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهشت 99 خبر داد.

وی گفت: توانمندی جسمانی و ورزشی نیروهای استخدامی جدید به تایید کمیته المپیک و انجمن ورزش های آتش نشانی می رسد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط