خبر خبر

رييس جمهور ترمينال شماره يک فرودگاه اردبيل را افتتاح کرد
دقايقي پيش همزمان با سالروز ميلاد حضرت زينب(س) افتتاح رسمي ترمينال شماره يک فرودگاه اردبيل توسط رييس جمهور کشورمان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، دقایقی پیش حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور کشورمان در سفر به استان اردبیل وارد فرودگاه شد و با توسل به نام مبارک حضرت زینب(س) از لوح یادبود ترمینال یک این فرودگاه پرده برداری و دستور بهره برداری از این ترمینال تازه تاسیس را صادر کرد.

ترمینال جدید(یک) فرودگاه اردبیل به مساحت 8100 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده که گنجایش پذیرش همزمان سه پرواز را داراست.

همچنین به طور همزمان سایر پروژه های فرودگاه شامل فاز اول بهسازي باند 33-15، ترمينال شماره يک و پاويون فرودگاه اردبيل به بهره برداری رسیدند.

رییس جمهور سپس با همراهی جمعی از وزرا از جمله وزیر راه و شهرسازی و جمعی از مسوولان کشوری و نیز سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از بخش های مختلف فرودگاه بازدید کرد.

سپس وزیر راه و شهرسازی به همراه مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و جمعی از مدیران شرکت از جمله مصطفی صفایی، معاون عملیات فرودگاهی، غلامرضا رستمیان، مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاه ها  و احمد ایزدبین، مدیرکل حوزه مدیرعامل از ترمینال فعلی فرودگاه اردبیل بازدید کرد.

همچنین مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در دیدار با منوچهر اسفندیاری مدیر هواپیمایی جمهوری اسلامی در اردبیل به رایزنی برای افزایش سطح همکاری ایران ایر در فرودگاه اردبیل پرداخت.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط