خبر خبر

در آستانه سفر رييس جمهور انجام شد
بازديد اميرمکري از پروژه هاي فرودگاهي آماده افتتاح در اردبيل
در آستانه سفر رييس جمهور به استان اردبيل، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از پروژه هاي آماده افتتاح در اين سفر بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، قرار است فردا (11 دی ماه) با حضور رییس جمهور پروژه های  فرودگاه اردبیل شامل فاز اول بهسازي باند 33-15، ترمينال شماره يک و پاويون فرودگاه اردبيل به بهره برداری برسد.

سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در آستانه این رویداد، امروز (دهم دی) با همراهی مصطفی صفایی، معاون عملیات فرودگاهی، غلامرضا رستمیان، مشاور اجرایی مدیرعامل در امور فرودگاه ها  و احمد ایزدبین، مدیرکل حوزه مدیرعامل به بازدید از این طرح ها پرداخت.

ترمینال جدید(یک) فرودگاه اردبیل به مساحت 8100 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده که گنجایش پذیرش همزمان سه پرواز را داراست.

پروژه بهسازی سطوح پروازی این فرودگاه نیز شامل بهسازی باند اصلی(زیرسازی و چهار لایه آسفالت)، تاکسی وی و اپرون است که بالغ بر 300 میلیارد ریال هزینه در برداشته که فاز نخست آن همزمان با حضور رییس جمهور محترم افتتاح می شود. با اتمام پروژه بهسازی باند ۳۳-۱۵ این فرودگاه قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ از قبیلA300-A340و بوئینگ777 را داشته و نسبت به اخذ گواهینامه بین المللی فرودگاهی آن اقدام خواهد شد.

دیگر پروژه این فرودگاه افتتاح پایون است که با اعتبار 10 میلیارد ریال بهسازی شده و با حضور رییس جمهور بهره برداری می شود.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط