خبر خبر

برنامه ريزي براي اصلاح ساختارهاي ستادي و فرودگاهي تا پايان امسال/ جلب رضايت حداکثري با صدور 32 هزار حکم اصلاحي
مديرکل منابع انساني و تشکيلات شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم افتتاح کارگاه آموزشي کارکنان و مسوولان منابع انساني مهمترين برنامه هاي اداره کل در حوزه تشکيلات را اصلاح ساختارهاي ستادي و فرودگاهي و نيز بازنگري مشاغل اختصاصي شرکت و نيز شاخص هاي عمومي و اختصاصي ارزشيابي عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، احمد مظفر در این مراسم که امروز(10 دی) به میزبانی فرودگاه شیراز برگزار شد، با بیان اینکه برگزاری چنین کارگاه های آموزشی در ایجاد وحدت رویه در اجرای احکام و برنامه های مربوط موثر است، گفت: حوزه منابع انسانی از نظر کارکرد ضریب نفوذ بالایی دارد و در این حوزه با تنوع موضوع، درخواست ها و ضوابط و مقررات مواجه هستیم. کارکرد صحیح و با ظرافت خاص حوزه منابع انسانی پشتیبان خوب حوزه های عملیاتی است.

مدیرکل منابع انسانی و تشکیلات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: از زمان آغاز مدیرعامل جدید شرکت و تاکید وی در دیدار نوروزی با کارکنان فرودگاه ها بر توجه خاص به منابع انسانی اقدامات خوبی انجام شده است. در هشت ماه اخیر شاهد ایجاد نشاط در مجموعه شرکت و افزایش رضایت از حوزه منابع انسانی هستیم و توفیق های زیادی با حمایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره و نیز معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی حاصل شده است.

وی با اشاره به ابلاغ اصل تکریم ارباب رجوع، عنوان کرد: با تکریم ارباب رجوع 50 درصد خواسته های کارکنان محقق می شود.

مظفر با تاکید بر اینکه با همدلی و تعامل می توان تغییر ایجاد کرد، گفت: اقدامات هشت ماه گذشته باعث جلب رضایت حداکثری کارکنان شرکت شده است که از جمله این اقدامات می توان به تدوین سند نیروی انسانی، همسان سازی قراردادهای مشخص و معین اشاره کرد که از 29 بهمن 97 بخشنامه مربوط ابلاغ شده و 803 نفر از کارکنان قرارداد معین در فرمت جدید قرار گرفته اند. برای کارکنان قرارداد مشخص نیز از ابتدای سال آینده فرمت جدید اعمال می شود.

وی با اشاره به صدور 32 هزار حکم اصلاحی در هشت ماه اخیر با حمایت مدیرعامل و کمیته نیروی انسانی، افزود: این موفقیت انقلابی در حوزه منابع انسانی محسوب می شود.

مدیرکل منابع انسانی و تشکیلات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین به تکمیل فرایندهای اداری و بارگذاری اطلاعات بیش از 2000 نیروی حجمی شاغل در شرکت در سامانه BPMS اشاره کرد و گفت: برای بازنگری در آیین نامه اداری استخدانی خاص از همکاری یک مشاور متخصص استفاده می شود و به زودی آیین نامه ای خاص و پیشرفته را در سطح سازمان های توسعه ای تهیه می کنیم.

وی همچنین با اشاره به تبدیل وضعیت حدود 3000 کارمند شرکت از پیمانی به رسمی آزمایشی و از آزمایشی به رسمی قطعی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به اتصال سامانه حضور و غیاب به سازمان مرکزی، برطرف کردن مشکل بدهی های ناشی از تغییر صندوق بازنشستگی 950 نفر از کارکنان شرکت و همترازی مشاوران مدیرعامل اشاره کرد.

مظفر همچنین گفت: در حوزه تشکیلات، شاخص های رتبه بندی را از 11 به 16 رساندیم و به زودی اصلاح ساختار فرودگاه ها را بر اساس ماموریت ها و وظایف جدید شرکت انجام می دهیم. تعدادی از واحدهای ستادی اصلاح ساختاری شده اند و بر اساس ساختار جدید قانون اعمال پست های همترازی ایثارگران اجرا شده است.

وی افزود: در حوزه آموزش، تقویم آموزشی سال 98 را با افزایش تعداد دوره ها و ساعات آموزش تدوین کرده ایم و تفاهمنامه ای را با سازمان مدیریت صنعتی در موضوعات آموزشی و پژوهشی منعقد کرده ایم. همچنین به روز رسانی شناسنامه آموزشی انجام شده و تاکنون 49 درصد برنامه های تقویم آموزشی امسال انجام شده است.

مدیرکل منابع انسانی و تشکیلات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین به آسیب شناسی قرارداد آموزشی اینگام و تبدیل منابع مالی آن از ارزی به ریالی اشاره کرد و گفت: قرار است این طرح را با همکاری سازمان مدیریت صنعتی در قالب توانمندسازی مدیران فرودگاهی پیش ببریم.

وی از برگزاری آزمون استخدامی شرکت در پنج رشته شغلی در اردیبهشت 99 نیز خبر داد و افزود: همچنین از سال آتی احکام معوقه نوبت کاری صادر می شود.

مظفر در معرفی مهمترین برنامه های اجرایی اداره کل منابع انسانی و تشکیلات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تا پایان امسال گفت: در این راستا می توان به اصلاح ساختار ستاد و فرودگاه ها و بازنگری مشاغل اختصاصی شرکت و شاخص های عمومی و اختصاصی ارزشیابی اشاره کرد. همچنین به دنبال افزایش سرانه آموزشی مدیران شرکت بویژه در آموزش زبان انگلیسی هستیم.

وی همچنین به برنامه ریزی برای اجرای طرح فرهنگ سازمانی و نیز برگزاری آزمون گواهینامه نوع دوم اشاره کرد و افزود: توفیقهای اصل شده حاصل تلاش کارشناسان و مسوولان منابع انسانی و نیز حمایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بوده است.

به گفته مظفر اجرای برنامه آموزشی ADR، الکترونیکی کردن فرم های ارزشیابی سالیانه، تبدیل وضع ایثارگران مشمول ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران، تغییرضریب فوق العاده خاص فرودگاهها، پروژه بایگانی دیجیتال، بندالف ماده ۵۰ قانون برنامه پنجم، آزمون جامع گواهینامه نوع دوم از برنامه های در دست اقدام اداره کل منابع انسانی و تشکیلات است.

در این مراسم همچنین رضا بدیعی فرد، مدیرکل فرودگاه های فارس در سخنانی ضمن تاکید بر ایجاد رضایتمندی هرچه بیشتر کارکنان ستادی و فرودگاهی در دوره مدیریت جدید شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد: حوزه مدیریت منابع انسانی از جایگاه های خاص مدیریتی در شرکت است و مدیرکل این حوزه با تک تک کارکنان ستادی و فرودگاهی ارتباط دارد.

وی با اشاره به اینکه این دوره آموزشی نخستین دیدار استانی مدیرکل منابع استانی و تشکیلات شرکت است، اظهار امیدواری کرد که این دوره آموزشی تاثیر مطلوبی در حوزه منابع انسانی داشته باشد.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط