خبر خبر

شورميج در جمع مسوولان حوزه منابع انساني تاکيد کرد:
موفقيت سازماني در گروي توجه ويژه به نيروي انساني/ برنامه ريزي براي حذف بروکراسي اداري و تکريم بيشتر ارباب رجوع
معاون توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم افتتاحيه کارگاه آموزشي مديريت سرمايه انساني ويژه مديران و روساي ادارات ستادي و فرودگاهي، از آماده شدن پيش نويس آيين نامه مالي، معاملاتي و استخدامي شرکت و در نظر گرفتن شرايط رفاهي هر چه بهتر براي کارکنان به عنوان سرمايه نيروي انساني خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، علی شورمیج در این مراسم که امروز(10 دی) به میزبانی فرودگاه شیراز برگزار شد، عنوان کرد: اهمیت نیروی انسانی در سازمان ها و جایگاه این سرمایه بزرگ بر کسی پوشیده نیست و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران توجه ویژه ای به این حوزه دارند.

وی گفت: سرمایه انسانی دارای نقش حیاتی در پیشبرد اهداف سازمانی است و همکاران ستادی و فرودگاهی در این حوزه اقدامات خوبی انجام داده اند و امیدواریم بتوانیم برنامه های پیش رو را با همکاری کارشناسان و مسوولان منابع انسانی انجام دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه اداره کل منابع انسانی و تشکیلات شرکت با وجود مشکلات و موانع نظام های دولتی توانسته از حداکثر ظرفیت قانونی دستورالعمل ها و بخشنامه ها استفاده کند، گفت: با اقدامات انجام شده شاهد کسب رضایت نسبی در کارکنان شرکت بوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه معاونت توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آماده حمایت از اجرای هرچه بهتر اقدامات مورد نظر در حوزه منابع انسانی است، عنوان کرد: باید حفظ کارمند و نیروی ماهر، مسوولیت پذیری، ملاقات عمومی با همکاران و ارباب رجوع، تفویض اختیار در فرودگاه ها و تعهد سازمانی مورد توجه خاص باشد.

وی تاکید کرد:اجرای طرح تکریم ارباب رجوع در ایجاد انگیزه هرچه بیشتر و ایجاد محیط دوستانه کار موثر است.

شورمیج از کارکنان و مسوولان منابع انسانی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران درخواست کرد که سرعت و دقت در عمل، توجه به بخشنامه ها و هماهنگی هرچه بیشتر با مدیریت فرودگاه، ستاد و دستگاه های نظارتی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی گفت: اساسنامه شرکت از سوی شورای نگهبان برای برطرف کردن ایرادهایی برگشت داده شده که ایرادها را برطرف کرده ایم و به زودی تصویب خواهد شد. پیش نویس آیین نامه مالی، معاملاتی و استخدامی شرکت نیز آماده شده است و امیدواریم با همت و تلاش کارکنان و مسوولان منابع انسانی هر روز شرایط بهتری ایجاد شود. 

وی با تاکید بر اینکه برنامه های رفاهی از جمله تامین مسکن و خودرو در دستور کار قرار دارد، افزود: تشکیل مدیریت رفاه و پشتیبانی نشان دهنده توجه خاص به رفاه کارکنان و راه اندازی معاونت آموزش نیز نشان دهنده توجه ویژه به منابع انسانی است.

شورمیج با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از لحاظ منابع مالی در زمره بهترین سازمان ها محسوب می شود، گفت: با توجه به تحریم ها و مشکلات پشت سرگذاشته شده و مشکلات موجود در خرید و تامین تجهیزات و تاسیسات، شرکت در دستیابی به اهداف خود موفق بوده است.

گفتنی است؛ چهارمين کارگاه آموزشي مديريت سرمايه انساني ويژه مديران و روساي ادارات ستادي و فرودگاهي صبح امروز دهم دي ماه به ميزباني فرودگاه بين المللي شيراز آغاز به کار کرد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط