خبر خبر

همزمان با سفر رئيس جمهور به اردبيل صورت مي گيرد
افتتاح سه پروژه فرودگاهي به ارزش 910 ميليارد ريال
همزمان با سفر رئيس جمهور به استان اردبيل، پروژه هاي فاز اول بهسازي باند 33-15، ترمينال شماره يک و پاويون فرودگاه اردبيل افتتاح و به بهره برداري خواهد رسيد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ فخرالدین هاشمی مدیرکل فرودگاه های استان اردبیل گفت: ترمینال جدید(یک) فرودگاه اردبیل به مساحت 8100 مترمربع با هزینه یی بالغ بر 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران احداث شده است که گنجایش پذیرش همزمان سه پرواز را داراست.

وی همچنین در خصوص پروژه بهسازی سطوح پروازی این فرودگاه گفت: این پروژه نیز شامل بهسازی باند اصلی(زیرسازی و چهار لایه آسفالت)، تاکسی وی و اپرون است که بالغ بر 300 میلیارد ریال هزینه در برداشته که فاز نخست آن همزمان با حضور رئیس جمهور محترم افتتاح می شود.

به گفته هاشمی با اتمام پروژه بهسازی باند ۳۳-۱۵ این فرودگاه قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ از قبیلA300-A340و بوئینگ777 را داشته و نسبت به اخذ گواهینامه بین المللی فرودگاهی آن اقدام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه اردبیل دیگر پروژه این فرودگاه را افتتاح پایون عنوان کرد که با اعتبار 10 میلیارد ریال بهسازی شده و با حضور رئیس جمهور بهره برداری می شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد