خبر خبر

اجراي طرح هاب اند اسپک در شبکه فرودگاهي کشور
مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از فراهم شدن مقدمات تصويب طرح هاب اند اسپک (راه اندازي هاب هاي هوايي) در راستاي توسعه هوانوردي عمومي خبر داد.

سیاوش امیرمکری در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: مجوز اجرای این طرح با دریافت نظرهای کارشناسی از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و شرکت های هواپیمایی تهیه شده و مراحل تصویب را می گذراند.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی کشوری توسعه هوانوردی عمومی و فعال کردن ایرتاکسی ها را دنبال می کند که در این راستا اجرای طرح هاب های هوایی (هاب اند اسپک) نیز به توسعه زیرساخت های راه اندازی ایرتاکسی ها بر اساس تقاضای مناطق مختلف کمک می کند.

وی گفت: طرح هاب های هوایی در فرودگاه های اصلی و بین المللی استان های بزرگ و دارای فرودگاه های اقماری اجرا خواهد شد.

گفتنی است؛ صبح امروز؛ وزير راه و شهرسازي در مراسم افتتاحيه نمايشگاه حمل و نقل لجستيک و صنايع وابسته از برنامه ريزي براي توجه خاص به فرودگاه هاي هوشمند به عنوان حلقه هاي مفقوده و خروج از وضعيت تهران محور فعلي در حمل و نقل هوايي با راه اندازي شش هاب هوايي در نقاط مختلف کشور خبر داد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط