خبر خبر

در مراسم گراميداشت روز دانشجو، مطرح شد:
کمبود نيروي انساني متخصص حوزه عمليات هوانوردي را جبران خواهيم کرد
رييس هيات مديره و مدير عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از برنامه ريزي براي تامين نيروي انساني مورد نياز صنعت هوانوردي و فرودگاهي تا 5 سال آينده خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران؛ سياوش اميرمکري ضمن گراميداشت روز دانشجو و روز جهاني هواپيمايي، با اشاره به محدوديت هايي که تحريم در صنعت هوانوردي و فرودگاهي به وجود آورده است، گفت: با تلاش و همت تمامي متخصصان، مسئولان و دانشجويان صنعت فرودگاهي و هوانوردي توانسته ايم مديريت قابل قبول و آبرومندي را در اين صنعت ارائه داده و به دستاوردهاي مهمي برسيم.
وي افزود: امروز شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به عنوان وظيفه اصلي خود، براي تامين نيازهاي آينده همچون بهره مندي از نيروهاي متخصص و کارآمد در صنعت هوانوردي، همکاري و هماهنگي هاي بسياري را با دانشکده صنعت هواپيمايي کشوري داشته و خواهد داشت.
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها در ادامه عنوان کرد: برای تامین نیروی متخصص در حوزه عمليات هوانوردي، طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي 5 سال آينده نيازهاي نيروي انساني متخصص صنعت فرودگاهي و هوانوردي را مشخص و در اختیار دانشکده قرار داده ايم.
وي توضيح داد: به منظور جبران کمبود نيروي انساني در حوزه عمليات هوانوردي، مجوزي را از سوي سازمان امور اداري و استخدامي اخذ کرده ايم.
اميرمکري تصريح کرد: با اخذ مجوز براي استخدام در حوزه های عملياتي اعم از هوانوردي و فرودگاهي تا پايان سال جاري و يا اوايل سال آينده آزمون استخدامي برگزار خواهد شد.
وي در ادامه بيان داشت: با توجه به مشاغل اختصاصي شرکت فرودگاه ها در حوزه عمليات هوانوردي، اقداماتي انجام شده است که مي توان به پيگيري جهت اخذ مجوز از سازمان امور اداري استخدامي براي مستثني کردن و خارج کردن رشته هاي اختصاصي از آزمون عمومي، استفاده از خدمات دانشجويان دانشکده در تامین تعهد خدمت و گرفتن امريه براي دانشجويان از طريق اخذ مجوز از سوي ستاد نيروهاي مسلح اشاره کرد.
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: با اقدامات فوق اميدواريم بتوانيم نيازهاي اختصاصي خود را در حوزه عمليات هوانوردي از ميان فارغ التحصيلان دانشکده تامين کنيم.
وي اضافه کرد: در اقدام مربوط به استفاده از خدمات دانشجويان از سوي ستاد کل نيروهاي مسلح نيز فارغ التحصيلان رشته هاي اختصاصي از دانشکده به عنوان متعهدين خدمت با ارائه تعهد خدمت براي کار در فرودگاه هاي کشور، از خدمت نظام وظيفه به نوعي آزاد شده و با توجه به رشته تحصيلي خود در فرودگاه هاي کشور فعاليت خواهند کرد.
وي در پايان گفت: اميدواريم با پيگيري هاي انجام شده، شاهد اتفاقات خوب و مطلوب در جهت تامين نيازهاي مربوط به نيروي انساني در شرکت باشيم. 
گفتني است؛ در پايان اين مراسم جلسه پرسش و پاسخي از سوي دانشجويان دانشکده با رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران درباره شرايط جذب نيروي انساني و شرايط استخدام و همچنين موضوع امريه و بهره گيري از فارغ التحصيلان دانشکده صورت گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط