خبر خبر

وصول مطالبات با استقرار شعبه اجراي اسناد رسمي در شرکت فرودگاه ها سرعت مي گيرد
معاون توسعه مديريت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به اينکه آيين نامه وصول مطالبات شرکت به تاييد وزراي راه و شهرسازي و دادگستري رسيده است، از استقرار شعبه اجراي اسناد رسمي براي تحقق وصول مطالبات در ستاد شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، علی شورمیج با بیان اینكه اقدامات خوبی از سوی معاونت توسعه مدیریت و منابع در حوزه های منابع انسانی، مالی و تدارکات انجام شده، عنوان کرد: در حوزه وصول مطالبات با تلاش های انجام شده نسبت به سال قبل روند مطلوب شده و بر اساس بند 5 ماده 53 قانون احکام دایمی (قانون خاص) کارگروه وصول مطالبات تشكيل شده است.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: جلسه های کارشناسی کارگروه برگزار و دستورالعمل شفافی تهیه شده که به زودی به تمام فرودگاه ها ابلاغ می شود. همچنین به زودی قرار است شعبه اجرای اسناد رسمی نیز برای وصول مطالبات در ستاد شرکت مستقر شود.
 
وی در عین حال با بیان اینکه جذب اعتبارات  خوبی در فرودگاه ها بویژه در بخش عملیاتی نداشته ایم، گفت: سال گذشته بودجه با تاخیر اعلام شد اما امسال بودجه به موقع اعلام و مناقصه ها برگزار شده و امیدواریم فرودگاه ها اهتمام بیشتری به جذب اعتبارات داشته باشند.
 
شورمیج همچنین به یکسان سازی قراردادهای مشخص و معین اشاره کرد و افزود: طبق دستورالعمل یکسان سازی برای کارکنان معین انجام شده و امیدواریم در سال آتی برای کارکنان قرارداد مشخص نیز انجام  شود چرا که از این پس دیگر قرارداد مشخص نداریم و باید در این حوزه نواقص موجود را برطرف کنیم.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از دریافت مجوز کمیسیون ماده دو برای جایگزیني خودروی اسقاطی موجود در فرودگاه ها با خودروهای جدید خبر داد.
 
شورمیج همچنین از تصویب و ابلاغ سرانه ورزش کارکنان شرکت نیز خبر داد و گفت: قرار است مسابقات فوتسال دهه فجر به میزبانی فرودگاه مشهد با حضور هشت تیم برگزار  شود.
وی افزود: پیگیر تایید اساسنامه شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در شورای نگهبان هستیم و پیش نویس آیین نامه مالی، معاملاتی و استخدامی نیز تهیه شده و امیدواریم سال آتی اجرا شود.
 
شورمیج از اختصاص فوق العاده مسوولیت به افراد واجد شرایط با بررسی کمیته سرمایه انسانی نیز خبر داد.
 
وی ادامه داد: سامانه چک الکترونیکی در ستاد و پنج فرودگاه کشور راه اندازی شده و امیدواریم به زودی در سایر فرودگاه ها نیز به کار گرفته شود.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به بازنگری چارت ستادی و فرودگاه ها نیز اشاره کرد و همچنین از برگزاری آزمون استخدامی در اردیبهشت 99 برای جذب 194 نیروی جدید حوزه عملیاتی خبر داد.
 
وی همچنین گفت: ذخیره مرخصی کارکنان شرکت با توجه به بخشنامه ابلاغی و ایراد دستگاه های نظارتی محقق نشده ولی اگر در این خصوص با سازمان حسابرسی به جمع بندی برسیم، این موضوع سال آینده در دستور کار قرار می گیرد.
 
شورمیج همچنین با اشاره به استفاده سامانه تدارکات الکترونیکی بر اساس ابلاغ وزارت صمت گفت: با وجود مشکلاتی که این سامانه دارد، اما می بایست مناقصات از طریق این سامانه انجام شود

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط