خبر خبر

ثبت 45500 پرواز در مهر ماه 98/ پارامترهاي فرودگاهي براي ارتقاي پروازهاي ايمن
معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از انجام 45 هزار و 525 پرواز در مهر ماه امسال خبر داد و پارامترهاي فرودگاهي براي ارتقاي پروازهاي ايمن را تشريح کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ محمد امیرانی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به اینکه بحث ایمنی مهمترین پارامتر شرکت فرودگاه ها به منظور افزایش پروازهای بین المللی است، عنوان کرد: طبق آمار و گزارش های ارسالی از مرکز کنترل فضای کشور، مهر ماه سال جاری تعداد پروازهای فایل شده نشست و برخاست بین المللی 26 درصد رشد داشته است.

وی افزود: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن آماده کردن زیرساخت های متناسب با پروازهای بین المللی، موجب پروازهای به موقع در فرودگاه ها شده به طوریکه پروازها در مهرماه سال جاری که غالب آن پروازهای زیارتی بوده به خوبی و با ایمن ترین شکل انجام شده است.

امیرانی با یادآوری اینکه بیشتر پروازهای بین المللی در مهرماه، از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، مشهد مقدس و ایلام انجام شد، ادامه داد: بروز رسانی و نگهداری زیرساخت های ناوبری فرودگاه امام خمینی(ره) بر عهده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است و طبق قراردادی که با شهر فرودگاهی امضا شده، ارائه سرویس هوانوردی در شهر فرودگاهی نیز برعهده شرکت فرودگاه ها است.

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، آمادگی فرودگاههای کشور برای ارائه سرویس وخدمات ایمن را مهمترین عامل برای رشد پروازهای بین المللی اعلام و اضافه کرد: طی مهر ماه سال جاری شاهد رشد 4 در صدی پروازهای داخلی بودیم که مهمترین عامل آن توسعه ناوگان شرکت های هواپیمایی و همچنین آمادگی شرکت فرودگاه ها برای پذیرش پروازها به صورت ایمن چه در حوزه هوانوردی و چه در سطح ارائه خدمات فرودگاهی به تمامی ایرلاین ها بوده است.

امیرانی یادآور شد؛ مجموع پروازها در مهر ماه سال جاری 45 هزار و 525 پرواز بوده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد