خبر خبر

در مراسم بزرگداشت هفته بسيج مطرح شد؛
تفکر بسيجي به فرهنگ بسيجي تبديل شود/ فصل جديدي از فعاليت هاي بسيج در صنعت هوانوردي آغاز شد
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با تاکيد بر اينکه تفکر بسيجي بايد به يک فرهنگ بسيجي در سازمان ها و دستگاه هاي اجرايي تبديل شود، عنوان کرد: در صورت تحقق اين موضوع، هيچگونه قدرت نرم و سختي نمي تواند آسيبي به کشور وارد کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ سیاوش امیرمکری در مراسم بزرگداشت هفته بسیج ضمن گرامیداشت این هفته و سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، عنوان کرد: حضرت امام خمینی(ره) در ماه های پایانی عمر با برکت خود پیامی را به عنوان آخرین پیام برای تجلیل از بسیجیان صادر کرد که این پیام سند افتخاری بر فعالیت بسیج و عملکرد بسیجیان و بیانگر عمق علاقه و ارادت امام(ره) نسبت به آنان بوده است.

وی به تشکیل بسیج طبق فرمان امام(ره) در 5 آذر ماه سال 1358 اشاره کرد و افزود: بسیج با فرمان امام(ه) تشکیل و در جنگ و به واسطه ایثارگری ها و رشادت های آنان در هشت سال دفاع مقدس، برای خود اعتبار کسب کرد.

امیرمکری توضیح داد: امام خمینی(ره) همیشه به بسیجی بودن خود افتخار می کردند.

وی تصریح کرد: بسیجیانی که دوران جنگ را درک نکردند، بایستی راه و روش بسیجیان دوران جنگ را سرمشق خود قرار داده و بر اعتبار و  مقبولیت خود در جمع آحاد مردم کشور بیفزایند.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه ها بیان داشت: در دوران جنگ همه مردم کشور به دور از هر گونه سلیقه و فارغ از هر گونه اعتقادات مذهبی و دینی و گرایش های سیاسی نسبت به بسیج و بسیجیان احساس و عاطفه خوبی داشتند.

وی اظهار داشت: بسیجیان در گفتار، رفتار و عمل خود، صداقت خود را ثابت و تا پای جان بر سر اعتقادات و برای اعتلای اسلام و کشور خود ایستادگی کردند.

امیرمکری با اشاره به فرازی از پیام امام راحل در خصوص تربیت یافتگان گمنام و بی نشان بسیج گفت: سرداران سپاه و فرماندهان ارتش به دلیل داشتن مسئولیت هایی در زمان جنگ برای حضور در عملیات جبهه ها، بدون نام و نشان و با لباس خاکی در جمع بسیجیان حضور پیدا کرده و رشادت های خالصانه ای را از خود بر جای گذاشتند و گاها پس از شهادت مورد شناسایی قرار می گرفتند.

امیرمکری گفت: جانبازانی که در هیچ سازمان رزمی به آنها اجازه حضور در عملیات داده نمی شد، به عنوان بسیجی در خط مقدم عملیات حضور یافته و جانفشانی می کردند. 

وی با تاکید بر این مطلب که تفکر بسیجی باید به یک فرهنگ بسیجی در سازمان ها و دستگاه های اجرایی تبدیل شود، عنوان کرد: چنانچه این موضوع محقق شود، هیچ قدرت نرم و سختی نمی تواند به کشور آسیبی وارد کند.

وی به یکی از اهداف تشکیل بسیج در کشور اشاره کرد و گفت: کمک به دولت در اجرای سازندگی کشور از جمله این اهداف است و هر فردی که در شرکت و در راستای اهداف شرکت و برنامه های آن برای ارائه خدمات بهتر به مردم عزیز کشورمان تلاش کند، یک بسیجی واقعی است.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: یک بسیجی واقعی به دنبال مطالبه، ایجاد فضای بدبینی و سیاه نمایی در کارها نیست.

وی یادآور شد؛ تمام تلاش یک بسیجی ایجاد حرکت مثبت، همگرایی، خوش بینی و کمک به رسیدن سازمان به اهداف عالی است.

امیرمکری اظهار امیدواری کرد؛ با تلاش همه همکاران صنعت فرودگاهی بتوانیم تفکر بسیجی را در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران جاری کنیم تا از این رهگذر و با کسب اعتماد مردم، در انجام وظایف خود در فرودگاه های کشور خدمتی در شان مردم داشته باشیم.

وی افزود: حوزه مقاومت بسیج شرکت فرودگاه ها به عنوان یکی از ارکان بسیج صنعت هوانوردی کشور و با حضور فرمانده حوزه بسیج، فصل جدیدی از فعالیت های خود را آغاز کرده است.

وی بیان داشت: تنظیم برنامه راهبردی بسیج شرکت فرودگاه ها یکی از اقدامات مهم و ارزشمندی است که امیدواریم بسیج شرکت بتواند در چارچوب این برنامه و با اهداف تعیین شده از خود آثار مثبتی در صنعت هوانوردی و فرودگاهی بر جای بگذارد.

وی به هماهنگی با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور و ایجاد گام های مثبت در صنعت هوانوردی اشاره کرد.

وی خطاب به شورای بسیج، خواستار حمایت از برنامه های راهبردی تنظیم شده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شد تا در جهت انجام وظایف و ارتقای خدمات صنعت فرودگاهی سهم آفرینی کنند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد