خبر خبر

به مناسبت فرا رسيدن هفته بسيج اعلام شد
رونمايي از مرکز هدايت و حمايت از تحقيقات کاربردي صنعت هوانوردي/ مسووليت پذيري، تلاشگري و خودباوري فاکتورهاي اصلي در صنعت هوايي کشور
بسيج يادگار ماندگار امام خميني(ره) و ميراث گرانبهاي اوست و عمق ارادت ايشان به آنها از آنجا موج مي زند که فرمود: "بسيج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را، همه مجاهدان، از اولين تا آخرين امضا نموده اند" و اينک ما مي خواهيم از کساني ياد کنيم که جهاد را در جنگ، سياست، اقتصاد، کار و ... همواره مديريت کرده اند، پس بايد گفت آنان اين روزها کارشان مديريت جهادي است و رفتارشان جهاد در مديريت.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سه مقوله مهم و راهبردی "ماموریت، چشم انداز و ارزش ها"  امروز سرلوحه برنامه های بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران قرار گرفته، مقوله هایی که هر کدام می تواند تاثیر بزرگ و قابل توجهی را در پیشرفت و توسعه صنعت هوانوردی و فرودگاهی کشور داشته باشد.

در همین راستا و همزمان با آغاز هفته بسیج، برنامه های فرهنگی مختلفی توسط بسیج شرکت فرودگاه ها در حال برگزاری است.

مسعود خواست خدایی، فرمانده بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برنامه راهبردی بسیج شرکت فرودگاه ها را این گونه بیان کرد که بسیج به عنوان بازوی حمایتی فرودگاه های کشور و به منظور کمک به کارآمدی بیشتر مجموعه و حل مشکلات به جا مانده و توسعه رویکرد اسلامی مطابق با سیاست های سازمان بسیج و مدیران ارشد شرکت فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه یکی از ماموریت های ما در این قسمت، راه اندازی مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات کاربردی صنعت هوانوردی است، اظهار داشت: بسیج شرکت فرودگاه ها در جهت افق چشم انداز خود با سرمایه های انسانی در صنعت حمل و نقل هوایی کشور مواجه بوده که باید با تفکر بسیجی، روحیه مسوولیت پذیری، تلاشگری، خودباوری و امیدواری نسبت به این مهم اقدام کنند.

فرمانده بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: بیانیه ارزش های بنیادین در بسیج شرکت فرودگاه ها با ادامه دادن راه امام خمینی(ره) و شهدای گرانقدر تحت زعامت مقام معظم رهبری، خودکفایی، خودباوری، استقلال، شفافیت در عملکرد، فرهنگ مقاومت، حفظ کرامت انسانی، بهبود مستمر، امر به معروف و نهی از منکر و نوآوری تعبیر می شود.

خواست خدایی با اشاره به برنامه هفته بسیج شرکت فرودگاه ها، گفت: برای هر کدام از روزهای هفته بسیج نام های مختلفی چون سبک زندگی اسلامی، فرهنگ و بصیرت، دفاع و امنیت، اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمات رسانی گذاشته شده است.

وی در ادامه سخنان خود به مراسم بزرگداشت هفته بسیج اشاره کرد و افزود: در مراسم فوق که چهارم آذرماه در سالن اجتماعات شرکت برگزار می شود؛ رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه ها که خود از پیشکسوتان و بسیجیان عرصه جهاد بوده و همچنین رحیمی رییس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه ها سخنرانی خواهند کرد.

وی تجلیل از خانواده شهدا را نیز از دیگر برنامه های مراسم فوق عنوان کرد و گفت: زیارت مزار شهدا، دیدار با مدیران و اعضای شورای بسیج و ارائه گزارش از دیگر برنامه های هفته بسیج در شرکت فرودگاه ها به شمار می آید.

خواست خدایی خاطرنشان کرد: گروه جهادی شامل تیم های پزشکی و امدادی بسیج روز پنج شنبه هفتم آذر ماه پس از زیارت حرم امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با معمار کبیر انقلاب و همچنین زیارت مزار شهدا، به یکی از مناطق محروم تهران رفته و بیماران را به صورت رایگان تحت مداوا قرار می دهند.

وی اضافه کرد: در حاشیه این برنامه نیز برنامه های آموزشی و فرهنگی برای مردم یکی از مناطق محروم در نظر گرفته شده و بسته های فرهنگی و پذیرایی نیز توزیع خواهد شد.

خواست خدایی ضمن قدردانی از فعالیت های قابل توجه بسیج خواهران در زمینه های مختلف، مجموعه فعالیت ها را مطلوب و یکپارچه اعلام کرد به طوریکه در این هفته زیارت حرم شاه عبدالعظیم(ع) به همراه همسران پرسنل و خانواده های آنان از دیگر برنامه های بسیج خواهران خواهد بود.

فرمانده بسیج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران انعقاد تفاهم نامه با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای برگزاری دوره 12 ساعته آشنایی با مبانی دفاع مقدس و اعطای گواهینامه، برگزاری مسابقات ورزشی رشته های مختلف (خواهران و برادران)، برگزاری ایستگاه صلواتی بعد از نماز ظهر و عصر در ستاد شرکت فرودگاه ها، آذین بندی محوطه فرودگاه ها و نمایش المان های مختلف در فضای فرودگاههای کشور، ایجاد پایگاه بسیج پیشکسوتان را از دیگر برنامه های هفته بسیج اعلام کرد.

در هفته بسیج، حسینیه شهدای مدافع حرم به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم در طبقه منفی یک ساختمان بسیج، همزمان با قرائت زیارت عاشورا و با حضور رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افتتاح خواهد شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط