خبر خبر

با حضور وزير راه و شهرسازي انجام شد
قدرداني از مديران دست اندرکار در عمليات حج تمتع
در مراسم تجليل از دست اندرکاران حج تمتع سال 98 با حضور وزير راه و شهرسازي، با اعطاي لوح تنديس از حمايت هاي ويژه و تلاش هاي بي دريغ و شبانه روزي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در انجام موفق عمليات حج قدرداني شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در این مراسم که امروز (27 آبان) در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، محمد اسلامي، وزير راه و شهرسازي، علي عابدزاده، معاون وزير و رييس سازمان هواپيمايي کشوري، سياوش اميرمکري، مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، مهران کفاش، معاون پارلماني، حقوقي و امور استاني وزير، حسن خوشخو، معاون بهره برداري فرودگاهي شرکت شهر فرودگاهي امام خميني(ره)، تورج دهقاني زنگنه، مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران «هما»، حجت‌الاسلام نواب، نماينده ولي فقيه در امور حج، رييس سازمان حج و زيارت، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران و کارکنان صنعت هوايي کشور حضور داشتند.

وزير راه و شهرسازي در این مراسم گفت: زماني که مقرر شد حجاج امسال فقط توسط هما به خانه خدا اعزام شوند عده‌اي نامه رسمي به رئيس جمهور نوشتند و مدعي شدند که هما قادر نيست اين عمليات را انجام دهند. مسئول دفتر رئيس جمهور با من تماس گرفت و اين موضوع را از من پرسيد و گفت که نظر شما چيست؟ 
اما پاسخ من اين بود که ايران اير اين کار را به شايستگي انجام مي دهد و مجددا در صدر ايرلاين هاي ايران و منطقه در اين عمليات قرار خواهد گرفت.

وي ادامه داد: از ايران اير، سازمان حج و زيارت، پليس گذرنامه، گمرک جمهوري اسلامي ايران، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، فرودگاه امام خميني(ره) و سازمان هواپيمايي کشوري و همچنين شرکت‌هايي که بار پروازهاي خارجي هما را به دوش کشيدند قدرداني مي‌کنيم.

اسلامي گفت: ما هر وقت اراده کنيم مي‌توانيم با توکل به خدا کارهاي موفق انجام دهيم. اتفاقات اين چند ماه در هما تدوام خواهد داشت و هما به سمت شکوفايي حداکثري گام خواهد برداشت.

وي با اشاره به اتفاقات روزهاي اخير گفت: در شرايطي هستيم که هر لحظه يک اتفاق رخ مي‌دهد و اين نشان مي‌دهد چقدر دشمنان پاي کار و هوشيار داريم اتفاقات اين چند روز به بهانه تغيير نرخ سوخت «که امري ضروري براي نجات کشور و رسيدگي به ظرفيت جامعه است» نشان داد دشمن چقدر حرفه‌اي اغتشاشات و تهديدها را فرماندهي مي‌کند.

وزير راه و شهرسازي با تاکید بر اینکه لازمه برخورد با چنين جرياني که داراي برنامه و سناريو است هوشياري، همدلي و اقدام موثر است تا رضايت جامعه افزايش يابد، گفت: در دوره کنوني شرکت‌هاي هواپيمايي ما نقش خود را بسيار متفاوت‌تر از گذشته اجرا کردند و اميدواريم صنعت هوايي با مديريت سازمان هواپيمايي کشوري کمک کند که مردم ما در حمل و نقل هوايي راحت‌تر باشند.

همچنین تورج دهقانی زنگنه، مديرعامل هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به افزايش ۹۷ درصدي پروازهاي حج در سال ۹۸ گفت: ايران اير در سال جاري توانست يک رکورد بي‌نظير در انجام عمليات حج ثبت کند. ايرانيان نشان دادند در دفاع از کشور چه در عمليات حج، چه در عمليات جنگي، از جان مايه مي‌گذارند.

زنگنه با اشاره به آمار عمليات حج در سال ۹۸ افزود: ايران اير امسال ميزبان حدود ۹۰ هزار حاجي بود و در ۱۹ استان با انجام ۷۲۴ پرواز توانست رکوردي بي‌نظير، با ميانگين تاخير ۹ دقيقه از خود به جا بگذارد.

وي ادامه داد: در عمليات حج تمتع به‌رغم تمام کارشکني‌ها از جمله محدوديت در استفاده از ناوگان داخلي و خارجي و اعطاي زمان محدود در فرودگاه‌هاي عربستان براي عمليات نشست و برخاست هواپيما و با وجود همزماني عمليات حج با برنامه پروازهاي تابستاني، «هما» توانست با اتکا به توان داخلي و همت کارکنان توانمند خود، اين عمليات را با موفقيت به اتمام برساند.

در اين مراسم از دست‌اندرکاران مراسم حج تمتع سال ۹۸، از جمله خلبانان، خدمه کابين، مهندسان و کارکنان «هما»، کارکنان فرودگاهي و خبرنگاران رسانه‌هاي گروهي تقدير شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد