خبر خبر

نخستين کاروان حجاج خوزستاني وارد فرودگاه اهواز شدند
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان از ورود نخستين کاروان از حجاج خوزستاني به فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛ محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : زائرین خوزستانی پس از ورود به فرودگاه اهواز مورد استقبال مقامات استانی و فرودگاهی قرار گرفتند.

رضایی نیز به تشریح برنامه بازگشت زائرین حج تمتع امسال پرداخت و گفت : امسال  4356 زائر خوزستانی در قالب 29 کاروان و با 18 فروند پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از نوع ایرباس 300 از مبداء جده وارد فرودگاه اهواز خواهند شد.

وی در ادامه از استقرار اکیپ های مراقبتی بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد و افزود : به منظور جلوگیری از سرایت بیماری های واگیردار، محلی به همین منظور در ترمینال خارجی در نظر گرفته شده است .   

رضایی ادامه داد ، تمهیداتی از جمله  افزایش فضای مقابل ترمینال خارجی جهت رفاه حال زائرین ، استقرار منبع آب آشامیدنی در محوطه بیرونی جهت استفاده مستقبلین ، مسقف نمودن فضای مقابل ترمینال خارجی جهت رفاه مستقبلین و همچنین سیستم خنک کننده نیز در نظر گرفته شده است .  

رضایی به آمادگی مضاعف فرودگاه همچون ایام اعزام زائرین اشاره کرد و گفت: تمام واحدهای مربوطه از ابتدای شروع پروازها با تمام توان خود تلاش خواهند کرد این عملیات به بهترین نحو ممکن انجام شود.

گفتنی است عملیات بازگشت حجاج خوزستانی از 26 شهریور آغاز و تا 4 شهریور ادامه خواهد داشت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط