خبر خبر

براي توسعه خدمات فرودگاه اهواز نيازمند همکاري هوانيروز هستيم
معاون برنامه‎ريزي، نظارت و امور اقتصادي خواستار تعامل هر بيشتر هوانيروز با شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در خصوص جابجايي محل استقرار بالگردها با در نظر گرفتن منافع مردم و مسافران در فرودگاه اهواز شد.

به گزارش روابطعمومی فرودگاههای خوزستان، حمیدرضا سیدی در این نشست به سوابق حضور هوانیروز در فرودگاهها اشاره کرد و گفت: به واسطه هشت سال جنگ تحمیلی، در برخی از فرودگاههای کشور فضایی جهت حضور بالگردها اختصاص یافت که اکنون با توجه به افزایش مشکلات و نیاز به گسترش فرودگاهها انتظار میرود هوانیروز با تعامل هر چه بیشتر نسبت به رفع مشکلات با فرودگاهها همکاری کند.

وی به وجود فضای کافی در اطراف فرودگاه اهواز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر فضای کافی جهت حل مشکل هوانیروز وجود دارد و اگر در زمینه حقوقی توافقاتی صورت گیرد این مشکل به زودی حل خواهد شد.

سیدی با اشاره به نقش مهم هوانیروز در کشور و منطقه گفت: مقامات استانی نیز باید تدابیر لازم و همکاری نسبت به حل مشکل جانمایی هوانیروز را اتخاذ کنند.

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان نیز در این نشست با ابراز امیدواری در خصوص توافق با هوانیروز در جابجایی محل بالگردها به محوطه بیرونی حصار فرودگاه گفت: ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز مدتهاست در انتظار ایجاد مسیر دسترسی به رمپ پروازی از ناحیه هوانیروز است که امیدواریم با همکاری هوانیروز و توافق بر سر جابجایی به مرحله بهرهبرداری برسد.

محمدرضا رضایی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به حجم ترافیک پروازی در فرودگاه اهواز و کمبود فضای ترمینالی، انتظار میرود هوانیروز همکاری لازم در جهت گسترش فرودگاه و زمینه ارایه خدمات هر چه بیشتر و بهتر به همشهریان و مسافران گرامی را ایجاد کند.

گفتنی است، در این نشست مدیرکل امور املاک دولتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نمایندگان وزارت دفاع و هوانیروز، سرپرست دفتر حقوقی وزارت جهاد کشاورزی، رییس امور مستندسازی املاک دولتی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مدیر ساماندهی عرصه و اماکن فرودگاهی و دیگر کارشناسان حضور داشتند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط