خبر خبر

بهينه سازي سيستم هاي تامين انرژي فرودگاه اهواز
مديرکل فرودگاه هاي خوزستان از بهينه سازي و نوسازي سيستم هاي تامين انرژي فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان،  محمد رضا رضایی، مدیرکل فرودگاه های استان در نشستی با حضور مدیر کل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل، مدیرکل کنترل ترافیک هوایی، مدیر ایمنی، مدیرکل و معاونت تجهیزات و سامانه های فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور گفت: براي جلوگیری از خاموشی های احتمالی و بروزرسانی زیرساخت های روشنایی و عوامل پروازی و ناوبری، سیستم های انرژی فرودگاه اهواز بهینه سازی و نوسازی می شود.

وی افزود: در این پروژه سیستم های پرتابل وظیفه انتقال انرژی روشنایی باند را بر عهده خواهند داشت تا کمترین زمان خاموشی را در سطوح پروازی داشته باشیم . در این طرح تامین ژنراتور برق اضطراری سایت ناوبری فرودگاه اهواز نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان به تامین برخی اقلام مورد نیاز این پروژه اشاره کرد و گفت: اكنون کابل های روشنایی و تجهیزات برق رسانی به سامانه های ناوبری به فرودگاه اهواز انتقال داده شده و به محض انتخاب پیمانکار عملیات سیویل ورک آن نیز آغاز می شود.

رضایی در جریان این نشست به دیگر هماهنگی ها از جمله ایجاد فضای لازم براي انجام زیرساخت های عملیاتی اشاره کرد و افزود: در زمان انجام این پروژه ممکن است در طول شبانه روز ساعاتی را نتوانیم پرواز پذیرش کنیم که این امر مستلزم به هماهنگی مراقبت پرواز و مدیریت کنترل هوایی کشور است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط