خبر خبر

نخستين کاروان حجاج خوزستاني با استقبال مقامات استاني وارد فرودگاه اهواز شدند
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان از ورود نخستين کاروان از حجاج خوزستاني به فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛ محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : زائرین خوزستانی پس از ورود به فرودگاه اهواز با حضور مقامات استانی و با اهداء گل و شیرینی مورد استقبال قرار گرفتند.

رضایی نیز به تشریح برنامه بازگشت زائرین حج تمتع امسال پرداخت و گفت : امسال  4300 زائر خوزستانی در قالب 29 کاروان و با 18 فروند پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از نوع ایرباس از مبداء مدینه وارد فرودگاه اهواز خواهند شد.

وی در ادامه از استقرار اکیپ های مراقبتی بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد و افزود : به منظور جلوگیری از سرایت بیماری های واگیردار، محلی به همین منظور در ترمینال خارجی و همچنین استقرار یکدستگاه آمبولانس در ورودی به ترمینال در نظر گرفته شده است .   

رضایی ادامه داد ، تمهیداتی از جمله استقبال از حجاج با گل و شیرینی ، بازگشایی مسیر دسترسی به جاده مجاور فرودگاه ( جاده نفت ) جهت تسهیل در تردد زائرین و مستقبلین آنها ، افزایش فضای مقابل ترمینال خارجی جهت رفاه حال زائرین ، استقرار منبع آب آشامیدنی در محوطه بیرونی جهت استفاده مستقبلین ، نصب برچسب مخصوص سطوح صیقلی جهت ایجاد اصطحکاک و غیره نیز در نظر گرفته شده است .  

رضایی به آمادگی مضاعف فرودگاه همچون ایام اعزام زائرین اشاره کرد و گفت: تمام واحدهای مربوطه از ابتدای شروع پروازها با تمام توان خود تلاش خواهند کرد این عملیات به بهترین نحو ممکن برگزار گردد.

گفتنی است عملیات بازگشت حجاج خوزستانی از 5 شهریور در ساعت 11:10 آغاز و تا 10 شهریور ساعت 03:10 بامداد ادامه خواهد داشت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط