خبر خبر

اعلام آمادگي فرودگاه اهواز جهت بازگشت حجاج بيت الله الحرام
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان در نشستي با ارگان هاي شرکت کننده درعمليات بازگشت حج تمتع ، از آمادگي اين فرودگاه جهت استقبال از زائرين بيت الله الحرام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛ محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : آمادگی کامل جهت انجام عملیات بازگشت زائران بیت الله الحرام با همکاری ارگان های ذیربط در فرودگاه اهواز را داریم و تدابیری در این راستا نیز اندیشیده شده است.

مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان در ابتدا به تشریح برنامه بازگشت زائرین حج تمتع پرداخت و گفت : امسال  4300 زائر خوزستانی در قالب 29 کاروان و با 18 فروند پرواز شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از نوع ایرباس از مبداء مدینه وارد فرودگاه اهواز خواهند شد.

وی نیز در ادامه از استقرار اکیپ های مراقبتی بهداشت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شرق اهواز خبر داد و افزود : به منظور جلوگیری از سرایت بیماری های واگیردار، محلی به همین منظور در ترمینال خارجی و همچنین استقرار یکدستگاه آمبولانس در ورودی به ترمینال در نظر گرفته شده است .   

رضایی ادامه داد ، تمهیداتی از جمله استقبال از حجاج با گل و شیرینی ، بازگشایی مسیر دسترسی به جاده مجاور فرودگاه ( جاده نفت ) جهت تسهیل در تردد زائرین و مستقبلین آنها ، افزایش فضای مقابل ترمینال خارجی جهت رفاه حال زائرین ، استقرار منبع آب آشامیدنی در محوطه بیرونی جهت استفاده مستقبلین ، نصب برچسب مخصوص سطوح صیقلی جهت ایجاد اصطحکاک و غیره نیز در نظر گرفته شده است .  

رضایی به آمادگی مضاعف فرودگاه همچون ایام اعزام زائرین اشاره کرد و گفت: تمام واحدهای عملیاتی این اداره کل از ابتدای شروع پروازها با تمام توان خود تلاش را خواهند کرد این عملیات به بهترین نحو ممکن برگزار گردد.

گفتنی است عملیات بازگشت حجاج خوزستانی از ظهر 25 شهریور96 آغاز و تا بامداد 2 مهرماه ادامه خواهد شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط