خبر خبر

بهره برداري از ترمينال جديد خارجي فرودگاه اهواز در حج تمتع 97
مدير کل فرودگاه هاي استان خوزستان از تلاش براي آماده سازي ترمينال جديد خارجي و بهره برداري آن در ايام حج تمتع 97 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان ؛ محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان در نشستی با معاون اداره کل فنی استانداری خوزستان گفت : در تلاش هستیم ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز را جهت عملیات حج تمتع 97 آماده کنیم .

وی افزود ، در حال حاضر عدم همکاری برخی سازمان های دولتی و غیر دولتی از جمله واحد سوختگیری هواپیمایی درعقب نشینی دیوار این واحد و جاده خروجی شرکت نفت و محوطه شرکت هواپیمایی کارون باعث جلوگیری از پیشرفت و اتمام این پروژه بزرگ گردیده که امیدوار هستیم با همکاری شرکت فرودگاه ها و استانداری خوزستان این مهم انجام شود .

در ادامه این نشست رضایی به احداث جاده دسترسی مجاور هوانیروز به اپرون اشاره کرد و گفت : عملیات زیرسازی جاده دسترسی به اپرون انجام شده که پس از انجام عملیات آسفالت ریزی راه ارتباطی ترمینال جدید به اپرون برقرار می شود.

وی تشریح کرد ، متاسفانه سال ها عدم جابجایی و انتقال هوانیروز مستقر در فرودگاه اهواز باعث جلوگیری از افزایش تعداد محل پارک هواپیما و عدم ساخت تاکسی وی موازی شد که با توجه به حجم ترافیک پروازی این فرودگاه باعث بروز مشکلات عدیده ای شده است .

گفتنی است ؛ در این نشست پیمانکار پروژه ترمینال جدید ، مشاوره پروژه و ... نیز حضور داشتند .

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط