خبر خبر

فرودگاه اهواز آماده ارسال کالاهاي بنادر خوزستان است
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان در جلسه هماهنگي حمل و نقل استان، آمادگي فرودگاه اهواز را براي تسهيل در روند انتقال کالاهاي مورد نياز کشور اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای خوزستان، در این نشست که با حضور مدیرکل حراست، مدیرکل بازرسی، مدیرکل پایانهها و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و هیات همراه برگزار شد راهکارهایی در خصوص حل مسئله بارگیری و انتقال برخی کالاهای مورد نیاز کشور از بنادر استان خوزستان بواسطه عدم همکاری برخی رانندگان دارای خودروهای سنگین، با بکارگیری همه ظرفیتها وهمکاری مدیران دستگاههای مرتبط از جمله ادارات کل راه و شهرسازی، راه آهن، فرودگاه، راهداری و حمل و نقل جادهای استان خوزستان بررسی شد.

مدیرکل حراست راه و شهرسازی کشور در این جلسه گفت: تمام همت و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مشکل بوجود آمده به نحوه مطلوب سازماندهی، مدیریت و انجام شود و با حل این مشکل از افزایش قیمت برخی کالاها که بواسطه عدم ارسال به موقع مواد اولیه دستخوش افزایش قیمتها خواهد شد جلوگیری و از سودجویی برخی افراد در شرایط موجود ممانعت کنیم.

سردار جابر انصاری ادامه داد، در حال حاضر بندر امام خمینی (ره) ظرفیت بالایی برای تخلیه، بارگیری و انبار کالاها دارد اما کندی روند انتقال کالاها میتواند این بندر را با کمبود فضای نگهداری روبه رو سازد که طبق توافق و هماهنگی های لازم و اعلام آمادگی صد در صد مدیرعامل راه آهن کشور و مدیرکل راه آهن استان خوزستان ، حجم زیادی از کالاهای موجود در بندر امام خمینی (ره) توسط واگنهای باری انتقال خواهد یافت.

وی از زحمات مدیرکل فرودگاههای استان خوزستان نیز قدردانی کرد و گفت: در مقایسه فرودگاه اهواز با سالهای گذشته شاهد تحولات چشمگیری هستیم که این امر حکایت از مدیریتی توانمند و پیشرو دارد.

مدیرکل فرودگاههای استان خوزستان در این نشست در خصوص آمادگی فرودگاه اهواز گفت: براساس مسیرهای پروازی این فرودگاه، برای ارسال کالاهای مورد نیاز کشور از بنادر استان آمادگی خود را اعلام میکنیم و امیدواریم فرودگاه اهواز بتواند نقش بسزایی در رفع مشکل جابجایی کالاها ایفا کند.  

محمدرضا رضایی در ادامه به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته در فرودگاه فعلی اهواز و برنامههای پروژه ساخت فرودگاه جدید اهواز با مساحتی بالغ بر 2450 هکتار پرداخت و ابراز امیدواری کرد با پیگیری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و استاندار خوزستان بزرگترین فرودگاه جنوب غرب کشور در اهواز ساخته شود. 

گفتنی است این جلسه 10 خرداد، با حضور مسئولان حمل و نقل استان خوزستان در فرودگاه اهواز برگزار شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط