خبر خبر

افزايش ضريب ايمني نشست و برخاست هواپيماها در فرودگاه اهواز
مديرکل فرودگاه هاي استان خوزستان از انجام عمليات پاکسازي و بهسازي حاشيه باند و رمپ پروازي به منظور افزايش ايمني در نشست و برخاست هواپيماها در فرودگاه اهواز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه‎های استان خوزستان، محمدرضا رضایی گفت: این عملیات شامل برچیدن نی‎زارها، جمع‎آوری نخاله‎ها، تعویض سیستم روشنایی باند، نصب درپوش آبراه حاشیه رمپ، رنگ‎آمیزی ترافیکی سرویس رد و غیره است که با هزینه‎ای بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان اجرا شد.

وی در ادامه به عملیات بهسازی بخش‎هایی چون ساختمان سپاه و پلیس، منازل سازمانی و محاوط فرودگاه از اواسط سال گذشته اشاره کرد و گفت: ساختمان پلیس فرودگاه اهواز با هزینه‎ای بالغ بر 200 میلیون تومان بهسازی شده است که این عملیات شامل بهسازی سیستم برق و فاضلاب، رنگ‎آمیزی، نرده‎کشی، بهسازی کامل آشپزخانه، احداث پارکینگ خودرویی و غیره می‎شود. در ساختمان سپاه حفاظت هواپیمایی نیز سیستم برق صنعتی، باشگاه ورزشی، اتاق فرماندهی، واحد نیروی انسانی، و غیره با هزینه‎ای بالغ بر 250 میلیون تومان بهسازی شده است.

رضایی به بهسازی منازل سازمانی فرودگاه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به فرسودگی بیش از حد واحدهای منازل سازمانی فرودگاه، عملیات بهسازی منازل شامل بهسازی سیستم فاضلاب، رنگ‎آمیزی، نصب کابینت و کمد دیواری، موزاییک، در و پنجره وغیره با هزینه‎ای بالغ بر 300 میلیون تومان توسط واحد ساختمان این اداره کل انجام شد.

مديرکل فرودگاههاي استان خوزستان با اشاره با اینکه کارهای قابل توجهی در محاوط فرودگاه اهواز انجام شده است، گفت: از آغاز زمان عملیات بهسازی تاکنون شاهد تغییرات قابل ملاحظه‎ای از جمله، تعویض تابلوهای ترافیکی، احداث و نرده‎کشی ورودی فرودگاه، زیرسازی محل احداث پارکینگ جدید، رنگ‎آمیزی جداول مسیر ورودی و خروجی فرودگاه، نصب سرعت‎گیر در مناطق پر خطر، بهسازی ایستگاه اتوبوس، احداث زمین ورزشی، ترمیم نوار حفاری مسیر فاضلاب ترمینال جدید و غیره هستیم.

گفتنی است این پروژهها از محل اعتبارات بهسازی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و با نظارت و راهبری مدیریت نگهداری ابنیه و سطوح پروازی انجام شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط