خبر خبر

برگزاري جشن تکليف فرزندان کارکنان و تقدير از فعالان نماز در فرودگاه اهواز
با حضور مشاور مديرعامل و رئيس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران٬ مراسم جشن تکليف فرزندان کارکنان و تقدير از فعالان نماز فرودگاه اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های خوزستان؛ به مناسبت به تکلیف رسیدن تعدادی از فرزندان کارکنان و نیز تقدیر از فعالان نماز، مراسمی با حضور محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها، مدیرکل و معاونین فرودگاه‌های استان خوزستان، مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان، ائمه جماعات فرودگاه اهواز و ... در تالار اجتماعات فرودگاه اهواز برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان ضمن تبریک به مرحله تکلیف رسیدن فرزندان کارکنان گفت:  در این مرحله از نوجوانی٬ وظیفه والدین نسبت به فرزندان سنگین‌تر می‌شود و خانواده‌ها باید فرزندان خود را با آموزه‌های دینی و اعتقادی آشنا کنند.

وی افزود: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که لحظه‌های شیرین و به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می‌آورد.

رضایی نیز به اهمیت برگزاری این مراسم‌ها اشاره کرد و گفت:  برگزاری این‌گونه مراسم‌ها از عوامل تاثیرگذاری است که کودکان و نوجوانان با اهمیت ادای تکلیف الهی و عبادی آشنا می‌شوند.

در ادامه این مراسم محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها ضمن قدردانی از برگزارکنندگان مراسم و همچنین خانواده‌ها و فرزندان آنها گفت: تکلیف به معنی انجام کارهایی که مسئولیت آن را به گردن شما گذاشته شده و انسان وقتی وارد سن تکلیف می شود یعنی خداوند بیشتر به آن احترام گذاشته و توجه می نماید.

وی ادامه داد: اعمال عبادی انسان که خداوند در قرآن فرموده و توسط ائمه نیز گفته شده مانند پازل هستند به این معنی که ما نمی توانیم مسلمان باشیم نماز بخوانیم اما دروغ هم بگوییم ، روزه بگیریم اما غیبت هم بکنیم این پازل هم جنس و هم نوع یکدیگر نمی باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها به این مسئله نیز اشاره کرد ، مهمترین باقیات و صالحات تربیت فرزندان ما هستند که پیوسته باید برای آن کوشید، اما سختگیری نکنید زیرا در سختی همواره اهرم بازدارنده‌یی حاکم است که باید به عواقب آن آگاهی داشته باشیم و فرزندانمان را با نرمش با دین مبین اسلام آشنا کنیم.

عباسی ضمن تقدير از ستاد اقامه نماز فرودگاه اهواز به‌دليل گسترش فرهنگ نماز و قرآن و همچنین برگزاری این مراسم افزود: برپایی اين مراسم حکایت از توجه به تربيت اسلامي و اهمیت به  مقوله قرآن، نماز و ساير احكام اسلامي براي مدیران ، مسسولین و خانواده‌های کارکنان دارد.

گفتنی است ؛ در این مراسم از فعالان نماز تقدیر شد و هدایایی به رسم یابود از سوی اداره‌کل فرودگاه‌های استان خوزستان و ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به مکلفین اهداء شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط