خبر خبر

فرودگاه اهواز؛ تلاش براي ايجاد مسير هوايي کوتاه‎ تر به عتبات عاليات
[چاپ صفحه]

مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان از انجام مکاتبه و پيگيري براي راه‎اندازي مسير هوايي جديد و کوتاه‎تر از فرودگاه اهواز به نجف و ايجاد سهولت براي زيارت عتبات عاليات براي مردم اين منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : در حال رایزنی هستیم تا این مسیر هوایی را به منظور فراهم کردن شرایط سفر سریعتر و سهلتر برای زیارت ساکنان این منطقه فراهم کنیم.

رضایی با اشاره به این که در صورت تأیید این خط هوایی زمان پرواز تا  50 درصد کاهش مییابد، افزود: در اين زمینه مكاتبه لازم را با اداره كل كنترل ترافيك هوايي انجام دادهايم و پيگيريها به مرحله كسب اجازه از كميته هوافضاي ستاد كل نيروهاي مسلح رسيده است كه اميدواريم تا اربعين امسال محقق شود.

وي عنوان كرد: اكنون پروازهاي فرودگاه اهواز به عتبات عاليات به صورت مقطعي انجام ميشود و در صورت برقراري مسير هوايي جديد ميتوانيم شاهد سهولت در پرواز و كاهش مسافت و درنتيجه پايين آمدن بهاي بليت شويم.

گفتنی است آيت الله جزايري، نماينده ولي فقيه در خوزستان، نیز در سفر اخیر خود به بغداد طي ديداري با وزير حمل و نقل عراق درباره ايجاد مسيرهاي هوايي نزديكتر میان فرودگاه اهواز و فرودگاه نجف كرده است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط