خبر خبر

سال موفقي که گذشت و سال پرکاري که پيش رو قرار دارد
مهمترين اقدامات انجام شده سال 1396 در فرودگاه اهواز و مهمترين برنامه هاي اين فرودگاه در سال 1397 از سوي مديرکل فرودگاه‎هاي استان خوزستان تشريح شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان ؛ محمدرضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : در سال 96 تدوین دستورالعمل ایمنی فرودگاه، بهرهبرداری از ترمینال خارجی و محوطه آن، تعویض سامانه ILS با مشارکت استانداری، تعویض چراغهای لایتینگ، تعویض ژنراتورها و افزایش سیستمهای چیلر و هواساز، اجرای دیوارپوش و سقف پوش ساختمان اداری، بهسازی فضای اداری، گسترش فضای ترانزینت داخلی از دو در به پنج در، افزایش سه دستگاه خودروی مارشالر و دو دستگاه خودروی آتشنشانی، ایجاد جاده دسترسی به طول 500 متر در رمپ، بهسازی مناره مسجد و نمازخانهها، پارتیشنبندی کامل ترمینال داخلی و تهیه و نصب دریچههای آهنی برای کانالهای موجود در رمپ، از جمله فعالیتهای انجام شده است.

رضایی با اشاره به اینکه برای اولین بار شعب ارزی در این فرودگاه راهاندازی شده است، ادامه داد: آمادهسازی نرمافزار مدیریت ترمینال برای نظارت برعملکرد شرکتهای هواپیمایی، راهاندازی دفتر صدور روادید وزارت امور خارجه، تجهیز بخش گذرنامه به سرور جدید و پر سرعت، راهاندازی سیستم پیام کوتاه و سامانه 1099، راهاندازی واحد مدیریت اپرون، ایجاد اتاق مادر و کودک و اتاق سیگار برای رفاه مسافران، پایان مطالعات طرح جامع فرودگاه و مطالعات توسعه برج مراقبت و تاکسی وی، اتمام توسعه ترمینال داخلی، بهسازی سیستم فاضلاب، اجرای فیبرنوری و کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی در دو سال گذشته و عنوان برتر در حوزه ستاد اقامه نماز و بسیج در سطح استانی و کشور، از دیگر فعالیتها و دستاوردهای ما در سال 96 بوده است.

وی در مورد پروژههای نیمه تمام سال 96 نیز گفت: بهسازی فرودگاه شامل تعریض تاکسی ویها، بهسازی اطراف باند، محوطههای دسترسی ترمینال، ایرساید و لندساید، ساختمان پلیس سپاه، آتشنشانی و اپرون، جادههای حفاظتی، دیوارهای حفاظتی محوطه ترمینال داخلی و احداث تکنیکال بلاک در سال 96 آغاز شد که در سال 97 به اتمام خواهند رسید. همچنین در سال 97 محوطهسازی ترمینال جدید خارجی آغاز خواهد شد.

مديرکل فرودگاههاي استان خوزستان با بیان اینکه مقرر شده است  برای فرودگاه جدید اهواز با مساعدت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و همکاری استاندار خوزستان در سال 97 برنامه ریزی شود، درباره دریافت گواهینامه فرودگاهی گفت: پیگیر گواهینامه هستیم که با اجرای مانور دوسالانه در فروردین ماه 97، گواهینامه فرودگاهی فرودگاه اهواز را نیز دریافت خواهیم کرد.

وی درباره جذب سرمایهگذار خصوصی برای فرودگاه اهواز گفت: برای دریافت مجوزهای لازم برای سرمایهگذاری بخش خصوصی در ساخت پارکینگ طبقاتی، هتل فرودگاهی، رستوران و کترینگ با روش BOT اقدام کرده ایم که در صورت دریافت مجوز، در سال 97 اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرودگاههای استان خوزستان در مورد پیش بینی رشد پروازها در سال 97 گفت: رشد پروازهای داخلی و خارجی حدود 30 درصد پیشبینی میشود.  این فرودگاه به مقاصد تهران، مشهد، شیراز و اصفهان و در مقاصد خارجی به استانبول، دوبی و نجف مسیر پروازی دارد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط