خبر خبر

پایان خوش عملیات بازگشت حاجیان در فرودگاه اهواز
مدیر‎کل فرودگاه‎های استان خوزستان گفت: عملیات بازگشت حجاج خوزستانی در حالی به پایان رسید که تلاش و همکاری دستگاه‎های ذیربط قابل تقدیر بود.

به گزارش روابط عمومی فرودگاههای خوزستان، محمدرضا رضایی گفت: عملیات حج تمتع امسال در فرودگاه اهواز با همکاری خوب ارگانهای مختلفی همچون پلیس راهور استان خوزستان، سپاه و پلیس فرودگاه، شرکت ملی نفت جنوب، شرکت هواپیمایی نفت و بسیج فرودگاه اهواز و غیره به نحو شایستهای آغاز شد و به پایان رسید.

وی در مورد توجه به امور بهداشتی حجاج در فرودگاه اهواز گفت: در تمام این ایام مرکز بهداشت شرق اهواز با استقرار پزشکان و کارشناسان مجرب همکاری خوب و تأثیرگذاری در امر غربالگری و شناسایی موارد مشکوک و همچنین بیماریهای داشت.

رضایی همچنین به برخی از تمهیدات ادارهکل فرودگاههای خوزستان جهت برگزاری هرچه بهتر عملیات حج تمتع امسال پرداخت و گفت: افزودن 100 چرخ دستی مخصوص حمل بار مسافر، برگزاری کلاسهای آموزشی پیشگیری از بیماریهای واگیردار، نصب سیستم سرمایشی در محل دپوی بار حجاج، نصب دستگاه ایکس ری جهت بازرسی بار زائران، نصب سایبان با مساحت 1000 متر مربع جهت استفاده مستقبلین، خرید تجهیزات بازرسی سپاه وپلیس، تحویل و ارسال بار حجاج در عملیات رفت به میزان 72هزار و 500 کیلوگرم، نصب حصار فلزی مقابل ترمینال خارجی، هماهنگی جهت تهیه و توزیع دستکش و ماسک از طریق اداره بهداشت، تحویل بار حجاج به میزان بیش از 223 هزار کیلوگرم در عملیات بازگشت، هماهنگی با مسئولان شرکت نفت و بازگشایی خروجیهای مجاور با فرودگاه جهت سهولت در خروج خودروها از محوطه فرودگاه از جمله این خدمات بوده است.

وی افزود: امسال بیش از 5000 زائر خوزستانی در قالب 35 کاروان و با 18 فروند پرواز شرکت هواپیمایی سعودی از نوع ایرباس 330 از مبدا جده وارد فرودگاه اهواز شدند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط