خبر خبر

دومین شهر فرودگاهی کشور در خوزستان احداث می‎شود
مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان : با مجوز وزارت راه و شهرسازی دومین شهر فرودگاهی کشور پس از فرودگاه بین‎المللی امام خمینی(ره) در اهواز ساخته می‎شود

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛ محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان گفت : با پیگیریهای  اداره کل فرودگاه های استان خوزستان و تلاش استاندار محترم مجوز شهر فرودگاهی اهواز در مساحتی حدود دو هزار و ۴۰۰ هکتار در کنار شهر اهواز در آزاد راه اهواز – خلیج فارس ساخته شود.

وی افزود ؛ مناقصه بینالمللی پروژه شهر فرودگاهی اهواز منتشر شده است و تاکنون چند شرکت بزرگ جهانی آمادگی خود را برای این سرمایه گذاری اعلام کردهاند که پس از طی مراحل فنی، اقتصادی و استعلام از کمیسیون حقوقی دولت، یکی از این شرکتها انتخاب و کار احداث فرودگاه آغاز میشود.

رضایی ادامه داد ؛ در صورت انعقاد قرارداد ساخت شهر فرودگاهی اهواز پیشبینی این شهر فرودگاهی بین چهار تا پنج سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان خاطر نشان کرد ؛ با توجه به محدودیت در توسعه فرودگاه فعلی اهواز و همچنین بالا بودن سطح تقاضا ، با ساخت شهر فرودگاهی فرصتی مناسب برای اشتغال زایی و توسعه پایدار در خوزستان فراهم میشود و به دلیل مرکزی بودن آن در منطقه، نه تنها نقش مهمی در افزایش سطح این شهر خواهد داشت؛ بلکه در ایجاد رفاه، اشتغال و توسعه پایدار در استان خوزستان نیز مؤثر خواهد بود. 

گفتنی است ؛ در حال حاضر فرودگاه اهواز روزانه به بیش از 20 نقطه داخلی و خارجی پرواز دارد که طبق آمارها جمعا حدود 100 پرواز به صورت نشست و برخاست را نشان می دهند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط