خبر خبر

برگزاري جشن غديرخم در فرودگاه اهواز
مراسم عيد غديرخم و ولادت حضرت امام موسی کاظم(ع) در فرودگاه اهواز برگزار گرديد

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خوزستان ؛ مراسم جشن عید غدیر خم و جشن ولادت حضرت امام موسی کاظم (ع) با حضور پرسنل فرودگاه اهواز در مسجد معراج این فرودگاه برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام قیاص وند امام جماعات فرودگاه اهواز ضمن تبریک این روز بزرگ به تشریح گوشه هایی از خطبه غدیر پرداخت و گفت : پیامبر(ص) مطلب اصلی را صریحاً بیان و به ذکر فرمان الهی اشاره کرد و فرمود: فرمانی قاطع و روشن از طرف خداوند متعال، مبنی بر اعلان امامت و ولایت امیر المؤمنین(ع) آمده است و خداوند، از من راضی نمی شود مگر آنچه در حق علی به من امر کرده، ابلاغ کنم. سپس ایشان ایة 67 سورة مائده را تلاوت کرد و فرمود:

ای مردم ! من در رساندن آنچه خداوند بر من نازل کرده، کوتاهی نکرده ام و سبب نزول این ایه را برای شما بیان می کنم: جبرییل سه مرتبه بر من نازل شد و از طرف خداوند سلام، پروردگارم ـ که او سلام است ـ مرا مأمور کرد که در این محل اجتماع به پا خیزم و بر هر سفید و سیاهی اعلام کنم: علی بن ابی طالب، برادر من، وصی، و جانشین من بر امتم و امام بعد از من است. نسبت او به من، همانند نسبت هارون به موسی است؛ جز این که پیامبری بعد از من نیست و او صاحب اختیار شما، بعد از خدا و رسولش است.

در ادامه مراسم نیز مهدی یارعلی مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مولودی خوانی در مدح علی ابن ابیطالب (ع) پرداخت و فضای مراسم عطرآگین از نام پربرکت این امام بزرگوار شد.

در پایان مراسم نیز با شیرینی از حاضران در این جشن پذیرایی به عمل آمد .

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط