خبر خبر

برگزاری جلسه حج تمتع 96 در فرودگاه اهواز
مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان از اعزام نخستین گروه از زائرین خوزستانی از 25 مرداد خبر داد

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان ؛ جلسه هماهنگی ارگان های مرتبط با عملیات حج تمتع امسال با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار ، مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان ، مدیر کل حج و زیارت استان ، معاونین و فرمانده هان سپاه و پلیس فرودگاه ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، هواپیمایی نفت ایران ، بهداشت شرق اهواز، اوژانس و ... در تالار اجتماعات فرودگاه اهواز برگزار شد.

در این مراسم محمد رضا رضایی مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان ضمن خیر مقدم به حضار در سالن به تشریح برنامه اعزام زائرین در حج تمتع سال 96 پرداخت و گفت : امسال حدود به 5000 زائر خوزستانی در قالب 35 کاروان و با 18 پرواز در طی 8 روز کاری از مبداء فرودگاه اهواز به مقصد جده اعزام می شوند.

رضایی خاطر نشان کرد ، با توجه به مشکلات بوجود آمده از سوی مقامات عربستانی در سال های گذشته ، امسال در تلاشیم به بهترین نحو ممکن در خدمت زائرین خانه خدا باشیم و در انجام این مهم از انجام هیچ کاری فروگذار نخواهیم بود.

مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان به آمادگی مضاعف فرودگاه در این ایام اشاره کرد و گفت: تمام واحدها و ادارات مرتبط با عملیات حج از جمله ؛ مدیریت ترمینال ، اداره فنی مهندسی و تاسیسات ، مراقبت پرواز ، ایمنی و آتش نشانی ، الکترونیک و مخابرات هواپیمایی و ... آمادگی جهت ارائه خدمت رسانی به زائرین بیت ا... الحرام را دارند.

در این مراسم ناصر حویزاوی مدیر کل حج و زیارت استان نیز به شرح برخی از تمهیدات این اداره کل در خصوص حج امسال پرداخت و گفت : همه تمهیدات لازم جهت برقراری عملیات اعزام زائرین از جمله ، محل اسکان موقت زائرین خارج از فرودگاه در زمان تاخیر احتمالی پروازها ، تهیه وسائط نقلیه جهت جابجایی زائرین ، بررسی ممنوع الخروج بودن برخی زائرین پیش از اعزام ، تحویل جامدان زائرین و ... اشاره کرد.

علی حسین حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استاندار نیز در این مراسم ضمن ابراز رضایت مندی استانداری خوزستان از عملکرد مدیریت اداره کل فرودگاه های استان خوزستان در زمینه توسعه ترمینال داخلی و ساخت ترمینال خارجی و همچنین ایجاد زیر ساخت های برگزاری هرچه با شکوه مراسم اعزام زائرین خوزستانی از فرودگاه اهواز ، آمادگی استاندارمحترم و مجموعه استانداری خوزستان را با تمام توان در جهت خدمت رسانی به زائرین حج تمتع امسال اعلام کرد.

گفتنی است ؛ در پایان مراسم مدیر کل فرودگاه های استان خوزستان به همراهی معاون استاندار و مدیرکل حج زیارت استان از ترمینال خارجی ، محل عبور زائرین ، نمازخانه ها و ... بازدید کردند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط