خبر خبر

تلاش برای توسعه و پیشرفت فرودگاه فعلی و جدید اهواز
الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در بازدید از پروژه‌های عمرانی فرودگاه اهواز گفت: با توجه به وسعت و همچنین منابع موجود و نیز حجم تردد در استان خوزستان٬ فرودگاه اهواز باید در شرایط مناسب و متناسب با شأن این استان باشد. بنابراین همه تلاش خود را در مسیر توسعه و پیشرفت فرودگاه فعلی و همچنین فرودگاه جدید خواهم کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خوزستان؛ محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان در بازدید جواد کاظم نسب الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های عمرانی فرودگاه اهواز ضمن به تشریح روند اجرای پروژه‌های عمرانی فرودگاه فعلی و همچنین موضوعاتی در خصوص فرودگاه جدید اهواز پرداخت.

رضایی گفت: با عنایت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، استاندار و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان خوزستان و همکارانمان در اداره‌کل فرودگاه‌های استان خوزستان توانستیم در روزهای پایانی سال 95 ٬ دوسوم از فاز اول پروژه توسعه ترمینال داخلی فرودگاه را راه‌اندازی کنیم تا در سال جدید و همچنین ایام نوروز مشکلی از لحاظ کمبود فضای ترمینالی نداشته و توانسته باشیم به مسافران و همشهریان خدمتی کرده باشیم.

وی همچنین در خصوص پروژه ساخت فرودگاه جدید اهواز اظهار داشت: مراحل شناسایی و تعیین پیمانکار خارجی برای شروع به ساخت بزرگترین فرودگاه جنوب غرب کشور با مساحتی بالغ بر 2000 هکتار در دستور کار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران قرار دارد و همزمان نیز مراحل مستندسازی این فرودگاه در حال انجام است.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان افزود: پروژه ترمینال جدید خارجی فرودگاه اهواز نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد که متاسفانه چندی است با کم کاری از سوی پیمانکار این پروژه مواجه بودیم که طی سفر عضو هیات مدیره و معاونت عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه‌ها تذکرات لازم به پیمانکار داده شد و امیدوار هستیم در نیمه نخست سال جاری شاهد بهره برداری از پروژه مذکور باشیم.

محمدکاظم نسب‌الباجی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید ضمن ابراز رضایمندی از فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص فرودگاه فعلی و همچنین پیگیری‌ها در خصوص فرودگاه جدید از تلاش مدیرکل و مجموعه اداره‌کل فرودگاه‌های استان قدردانی کرد و گفت: در سال‌های اخیر فعالیت‌های چشمگیری در فرودگاه اهواز صورت گرفته که نشان از تلاش و همت مدیران در این مجموعه را دارد.

وی ادامه داد: با توجه به وسعت استان خوزستان و همچنین منابع موجود و نیز حجم تردد در این استان فرودگاه اهواز باید در شرایط مناسب و متناسب با شأن این استان باشد که بنده نیز به عنوان نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی همه تلاش خود را در مسیر توسعه و پیشرفت فرودگاه فعلی و همچنین فرودگاه جدید خواهم کرد.

رضایی نیز در پایان این بازدید از همکاری نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه اهواز و نیز نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد و گفت: در طول دوره شروع پروژه‌های فرودگاه اهواز حمایت همه جانبه از سوی مقامات استانی را شاهد بودیم و انشاءاله در آینده نزدیک نیز شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های این فرودگاه خواهیم بود. 

گفتنی است؛ فرودگاه اهواز یکی از پرددترین فرودگاه‌های کشور است که توانسته سهم بسزایی در جابجایی مسافر و بار ایفا کند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط