خبر خبر

برگزاری جشن تکلیف فرزندان کارکنان و تقدیر از فعالان نماز در فرودگاه اهواز
با حضور مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران٬ مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان و تقدیر از فعالان نماز فرودگاه اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های خوزستان؛ به مناسبت به تکلیف رسیدن تعدادی از فرزندان کارکنان و نیز تقدیر از فعالان نماز، مراسمی با حضور محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها، مدیرکل و معاونین فرودگاه‌های استان خوزستان، مدیر ستاد اقامه نماز استان خوزستان، ائمه جماعات فرودگاه اهواز و ... در تالار اجتماعات فرودگاه اهواز برگزار شد.

در این مراسم محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان ضمن تبریک به مرحله تکلیف رسیدن فرزندان کارکنان گفت:  در این مرحله از نوجوانی٬ وظیفه والدین نسبت به فرزندان سنگین‌تر می‌شود و خانواده‌ها باید فرزندان خود را با آموزه‌های دینی و اعتقادی آشنا کنند.

وی افزود: جشن تکلیف یکی از وقایع مهم در زندگی هر نوجوان است که لحظه‌های شیرین و به یادماندنی را برای استقبال از تکالیف الهی به ارمغان می‌آورد.

رضایی نیز به اهمیت برگزاری این مراسم‌ها اشاره کرد و گفت:  برگزاری این‌گونه مراسم‌ها از عوامل تاثیرگذاری است که کودکان و نوجوانان با اهمیت ادای تکلیف الهی و عبادی آشنا می‌شوند.

در ادامه این مراسم محمد عباسی مشاور مدیرعامل و رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها ضمن قدردانی از برگزارکنندگان مراسم و همچنین خانواده‌ها و فرزندان آنها گفت: جشن عبادت اعلام ورود نوجوانان به حلقه مستحکم مومنان الهی است و هر فردی که مکلف می‌شود باید آگاهی‌هایی از احکام دینی خود داشته باشد که توجه به نماز و روزه و رعایت حجاب از جمله این احکام است.

وی ادامه داد: مهمترین باقیات و صالحات تربیت فرزندان ما هستند که پیوسته باید برای آن کوشید، اما سختگیری نکنید زیرا در سختی همواره اهرم بازدارنده‌یی حاکم است که باید به عواقب آن آگاهی داشته باشیم و فرزندانمان را با نرمش با دین مبین اسلام آشنا کنیم.

رئیس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها همچنین بر انجام وظایف فرزندان نسبت به پدر و مادر براساس آیات قرآن تاکید کرد و گفت: دختران و پسران وظیفه دارند به پدر و مادر خود نیکی کنند و نباید در هیچ شرایط٬ مقام و منزلتی٬ احترام و بزرگی پدر و مادر را فراموش کنند.

عباسی ضمن تقدير از ستاد اقامه نماز فرودگاه اهواز به‌دليل گسترش فرهنگ نماز و قرآن و همچنین برگزاری این مراسم افزود: برپایی اين مراسم حکایت از توجه به تربيت اسلامي و اهمیت به  مقوله قرآن، نماز و ساير احكام اسلامي براي مدیران ، مسسولین و خانواده‌های کارکنان دارد.

سید موسی بلادیان مدیر ستاد اقامه نماز خوزستان نیز در این مراسم٬ اداره‌کل فرودگاه‌های استان خوزستان را شایسته تقدیر در ترویج فرهنگ نماز دانست و با اهدای لوح تقدیر به مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان و رئیس ستاد اقامه نماز فرودگاه اهواز، از زحمات آنها قدردانی کرد.

در ادامه اين مراسم برنامه‌هاي مذهبي توسط حجت‌الاسلام شریفی کارشناس خانواده در حوزه و دانشگاه برگزار شد که مورد استقبال فرزندان به سن تكليف رسيده و همچنین حاضران قرار گرفت و هدایایی نیز به رسم یابود از سوی اداره‌کل فرودگاه‌های استان خوزستان و ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به مکلفین اهداء شد.

گفتنی است؛ از آقایان عزت‌اله بهمئی، فرشاد چغاخوری، مهدی یارعلی، احمد عاجلی و داوود قیم به عنوان فعالان در ترویج فرهنگ نماز تقدیر شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط