خبر خبر

چهار فرودگاه در صدر اطلاع‌‌رسانی
فرودگاه‌های اهواز، سنندج٬ گرگان و یزد در دی ماه سال جاری توانستند در میان ۵۸ فرودگاه کشور در سکوی نخست اطلاع‌رسانی قرار بگیرند.

فرودگاه‌های اهواز، سنندج٬ گرگان و یزد در دی ماه سال جاری توانستند در میان ۵۸ فرودگاه کشور در سکوی نخست اطلاع‌رسانی قرار بگیرند.

به‌گزارش روابط‌‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران؛ داشتن نگاه حرفه‎ای به انتخاب موضوعات و تولید اخبار، گفتگوها و گزارشات خبری یکی از معیارهای مهم این روابط‎عمومی در تولید و انتشار مطالب محسوب می‎شود تا از این رهگذر خود را تبدیل به منبع و مرجعی معتبر در زمینه اخبار صنعت هوانوردی تبدیل کند.

بر اساس آمار، روابط‌عمومی در ماه دی موفق به تولید و انتشار 252 محتوا شامل خبر، مصاحبه، گزارش خبری و گزارش تصویری شده است. از این میان ۹۳ مورد به عنوان خبر در بخش اخبار ویژه، ۶۰ مورد در بخش اخبار روز، ۳۸ مورد در بخش اخبار شرکت، ۱۳ مورد خبر در بخش اخبار داخلی، 13 مورد گزارش تصویری، 27 مورد بریده جراید، ۶ مورد اطلاعیه و 2 مورد پیام تسلیت منتشر شده است.

همچنین از این 252 مورد، 102 مورد توسط روابط‎عمومی شرکت، 87 مورد توسط روابط‎عمومی‎های زیر مجموعه در فرودگاه‎های سراسر کشور، 4 مورد توسط ادارات کل ستادی و باقی مربوط به موارد دیگر مانند نقل اخبار از رسانه‎های دیگر بوده است.

با وجودی که محتوای اخبار خود حاوی کارها و فعالیت‎های انجام شده است اما تعداد اخبار نیز می‎تواند به عنوان شاخص و معیاری برای ارزیابی عملکرد یک فرودگاه و روابط‎عمومی آن تلقی شود. بر این اساس از 87 خبر تولید شده توسط روابط‎عمومی فرودگاه‎ها، فرودگاه‎های اهواز، یزد، گرگان و سنندج با 7 خبر، مهرآباد، مشهد، تبریز و رشت با ۵ خبر و کرمانشاه، شیراز، زاهدان، بوشهر و آبادان با ۴ خبر در رتبه‎های اول تا سوم قرار دارند.

روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران سعی کرده است در زمینه اطلاع‎رسانی درون و بیرون از سازمان خود از ابزارهای کارآمد و به روز بهره بگیرد؛ ابزارهایی مانند پرتال خبری و شبکه‎های اجتماعی مبتنی بر گوشی‎های هوشمند.

شبکههای اجتماعی، سریع و رو به رشد

روابط‎عمومی اواسط دی ماه سال گذشته اقدام به راه‌اندازی کانالی تحت عنوان «تنها کانال اخبار شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران کرد که اکنون با تلاشی شبانه‎روزی و بدون تعطیلی به انتشار اخبار در آن می‎پردازد و در این مدت کوتاه توانسته است تعداد اعضای خود را به 4128 نفر برساند. این کانال در ماه دی، 290 مورد خبر را منتشر کرده است که اخبار مربوط به ورود اولین هواپیمای ایرباس خریداری شد با نزدیک به 10 هزار  بازدیدکننده، در صدر بیشترین بازدید قرار داشته‎اند.

همچنین با توجه به احساس نیازی که در بخش انتشار تصویر حس می‎شد روابط‎عمومی در 29 شهریور 95، اقدام به راه‎اندازی کانال "فرودگاه در قاب تصویر" کرد که اکنون با 248 عضو در طول ماه دی، 70 مورد تصویر منتشر کرده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد