خبر خبر

بازديد از پروژه هاي فرودگاه اهواز
تاکید بر اتمام پروژه توسعه ترمینال داخلی و تجهیزترمینال خارجی فرودگاه اهواز تا پایان سال
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امروز به منظور بازدید از پروژه‌های فرودگاه اهواز و همچنین نشست مشترک با استاندار خوزستان در خصوص موانع فرودگاهی وارد این فرودگاه شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی فرودگاه‌های استان خوزستان؛ در این سفر غلامحسین باقریان عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و نظارت٬ حسین اسفندیاری قائم‌مقام مدیرعامل در امور فرودگاه‌ها٬ حسین صادقی معاون عملیات فرودگاهی٬ علی‌اصغر باریکانی مدیرکل استانداردهای فرودگاهی٬ رحمت‌اله مه‌آبادی را همراهی می‌کردند.

مه‌آبادی پس از بازدید از پروژه‌های فرودگاه اهواز به استانداری خوزستان رفت و با غلام‌رضا شریعتی در خصوص شرایط احداث فرودگاه جدید اهواز به بحث و گفتگو پرداخت.

در این نشست موارد ذیل از سوی مسئولان ارشد شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای احداث فرودگاه جدید اهواز مورد تاکید قرار گرفت.

  1. تامین عرصه به میزان حداقل 2000هکتار با برخورداری از حداقل عرض ۳.۲ – ۳ کیلومتر
  2. تامین شرایط بی‌خطری پرواز و حفظ حریم برابر استانداردهای بین‌المللی و عدم عبور خط لوله از عرصه فرودگاه
  3. فرودگاه صرفاً تجاری(غیرنظامی) خواهد بود
  4. ثبت رسمی املاک به نام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران
  5. کسب مجوزهای لازم از جمله مجوز زیست محیطی و تغییر کاربری اراضی براساس پیش‌بینی طرح جامع توسط استان
  6. تامین کلیه زیرساخت های مورد نیاز از جمله آب؛ برق و غیره توسط استان
  7. حل و فصل معارضین اراضی فرودگاه جدید توسط استان
  8. به منظور اجرایی شدن موارد فوق و برنامه‌های اجرایی کارگروهی متشکل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و استانداری خوزستان و اداره‌کل فرودگاه‌ها و اداره‌کل راه و شهرسازی استان تعیین و مراحل اجرایی امور را مشخص و پیگیری می‌کنند.

همچنین در این نشست مباحثی نیز در خصوص فرودگاه فعلی اهواز مطرح شد که بر اساس آن مقرر شد تا زمینه اتمام پروژه توسعه ترمینال داخلی و نیز خریداری تجهیزات ترمینال جدید خارجی تا پایان سال انجام و از فروردین ماه سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

استانداری خوزستان نیز قول مساعدت و همکاری برای رفع موانع در توسعه رمپ پروازی و نیز احداث تاکسی وی موازی در فرودگاه فعلی اهواز را داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد