خبر خبر

برگزاری همایش گردشگری در فرودگاه اهواز
برگزاری همایش گردشگری در فرودگاه اهواز

همایش نقش صنعت در گردشگری با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی در فرودگاه اهواز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خوزستان ؛ این همایش با حضور جمعی از مقامات استانی از جمله؛ معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان ، مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان ، ریاست شورای شهر اهواز ،مدیرکل حمل و نقل پایانه های استان خوزستان ، مدیر فرودگاه آبادان ، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان ، مدیر کل راه آهن استان خوزستان  ، مدیرکل هواپیمایی نفت ، مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (شعبه اهواز)، مسئولین دفاتر هواپیمایی و گردشگری استان  و ... در تالار اجتماعات فرودگاه اهواز برگزار شد .

 

در این همایش محمدرضا رضایی مدیرکل فرودگاه های استان خوزستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش گفت : باید زمینه های جذب گردشگر داخلی و خارجی را در استان ایجاد کرده و نباید تنها مردم را به سفرهای خارجی تشویق کنیم بلکه باید تلاش کنیم گردشگران خارجی را جذب کرده و موجبات ارز آوری در کشور را فراهم آوریم .

وی ادامه داد، برای ایجاد زمینه های جذب گردشگر ابتدا باید زیرساخت های این امر را فراهم کرده تا از همه ی ظرفیت های خطوط موجود ازجلمه ؛ خطوط هوایی ، ریلی ، زمینی و دریایی استفاده شود زیرا این امر مختص به حمل و نقل هوایی نیست .

رضایی افزود ، در تلاش هستیم با گسترش زمینه و ظرفیت  پذیرش مسافر در فرودگاه اهواز خدمت ارزشمندی به مسافران و همشهریان عزیز خوزستانی کرده باشیم ، زیرا فرودگاه اهواز از مهم ترین و اصلی ترین دروازه های ورودی به استان خوزستان است .

وی اظهار داشت ، فرودگاه اهواز در حال حاضر از لحاظ  رتبه ، در رده ی پنجم کشوری در تعداد پرواز و جابجایی مسافر قرار دارد که روزانه حدود به 82 پرواز رفت و برگشت دارد که این تعداد در سال گذشته 52 پرواز بوده است .

فرج اله خبیر معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان نیز که در این همایش حضور داشت با بیان اینکه در دنیا 50 درصد مسافرت ها ریلی و 50 درصد با استفاده از دیگر خطوط حمل و نقل انجام می شود گفت : در حمل و نقل کشور ما 90 درصد مسافرت ها جاده ای و 10 درصد از مابقی مسیرها استفاده می شود و به این دلیل سالانه هزاران نفر تلفات جاده ای داریم و هرچه  استفاده از مسیرهای جاده ای کمتر و مسیرهای هوایی و ریلی بیشتر باشد، سفرهای ایمن تری خواهیم داشت.

وی اظهار داشت ، استان خوزستان از استان های استراتژیک در صنعت گردشگری است که روزانه مسافران بسیاری از کشورهای عراق و حاشیه خلیج فارس برای امور درمان، سیاحت و زیارت از طریق خطوط هوایی، زمینی، دریایی و ریلی وارد این استان می شوند که با ایجاد صحیح و مناسب زیرساخت ها می توان بهره فراوانی در زمینه کسب کرد .

گفتنی است ؛ در پایان این مراسم خبیر معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان به همراهی رضایی مدیرکل فرودگاه های استان از ترمینال پروازهای داخلی ،  پروژه توسعه ترمینال داخلی و دیگر قسمت های فرودگاه بازدید کردند .

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد